İşte CHP'de Muhaliflerin Tartışmalı İmza Listesi

Bu Atama'nın Gerekçesi Nedir Sayın Bakan ?

bu-atamanin-gerekcesi-nedir-sayin-bakan--

Vatandaş Elinde Diploması İle Ücretli Atanmak İçin 40 Takla Atarken...
23 Aralık 2017 Cumartesi 17:00

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Eğitim Kaynaştırma Daire Başkanlığına, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın Metalurji Teknolojisi öğretmeni olan yeğeni Fikret Yılmaz vekaleten atandı.CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için verdiği soru önergesinde "Özel eğitim alanında aktif çalışan ve özel eğitim alan onlarca uzman personel varken, bu alanda eğitimi ve deneyimi olmayan yeğeninizin atanması siyasi etiğe uygun mudur?" diye sordu.

Cumhuriyet Gazetesinin haberinde geçen ididaya göre; Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğüne bağlı Özel Eğitim Kaynaştırma Daire Başkanlığına, özel eğitim alanında hiçbir deneyimi olmayan Metalurji Teknolojisi öğretmeni Fikret Yılmaz vekaleten atandı.

 
Fikret Yılmaz'ın atama yazısı Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürülüğü Daire Başkan Vekili Bekir Erdoğan imzası ile 15 Aralık 2017 tarihinde ilgili kurumlara da gönderildi.

Milletvekili Mehmet TÜM, soru önergesinde Bakan Yılmaz'a şu 5 soruyu yöneltti:

1. Ankara Polatlı Mesleki Eğitim Merkezi Öğretmeni Fikret Yılmaz’ın şahsınızın yeğeni olduğu ve ilgili daire başkanlığına vekaleten atandığı iddiası doğru mudur?
2. Genel Müdürlüğünüz bünyesinde özel eğitim alanında aktif çalışan ve özel eğitim alan onlarca uzman personel varken, bu alanda eğitimi ve deneyimi olmayan yeğeninizin atanması siyasi etiğe uygun mudur?
3. Özel eğitim gibi teknik bilgi ve birikim gerektiren bir alanda; bu alanda hiçbir deneyimi olmayan Metalurji Teknolojisi mezunu şahsın atanması liyakate uygun mudur?
4. Çan eğrisinin dışında kalan dezavantajlı öğrenci gruplarının farklılıklarının tespit edilerek gönüllülük, sevgi, sabır, gayret ve özel eğitimle bireyleri toplumun bir ferdi haline getirmeyi amaçlayan daireniz, Metalurji Teknolojisi eğitimi alan ve özel eğitim konusunda hiçbir deneyimi olmayan biri, dezavantajlı öğrenci gruplarına ilişkin eğitim politika ve esaslarını nasıl belirleyecektir?
5. Bahsi geçen atamanın, eğitimin kamusal verimliliğinin düşmesine neden olacağı düşünülmekte midir? 
Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde de Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanlığına Fikret Yılmaz'ın vekaleten Daire Başkanı olarak atandığı görülüyor.

ONGUN HABER
ekibi olarak; bel altı haber yapmayı etik ve estetik bulmuyoruz, lâkin inandığımız ve yolunda mücadele ettiğimiz değerler arasında liyakat, vicdan, ve hakkaniyet gibi gerçek iman ve salih amel  etmiş olmayı belirleyen temel değerler var,.
Sayın Bakanımızın kıymetli akrabası Fikret Hocamız'ın Devlet Millet ve eğitim adına;denk'leri açısından bir artısı var ise, biz bu atamayı ayrı bir manşet haberi ile tebrik eder, kendisini ziyaret eder, kalemimizle sonuna kadar destek olur ve bu haberi de sileriz, ama bir yanda on yıldır diploması elinde atanmayı bekleyen,ücretli öğretmenlik kapabilmek için bakan danışmanlarının kapısında titreyerek bayılan formasyonlu öğretmen adylarının,ışığı
 sönmek üzere olan yaşlı gözleri ve imdat çığlıkları, şereflerini kaybetmemek için intihar etme durumunda kaldıkları haberleri varken, bu tür olaylar bize kabul edilebilir gelmiyor, çoğu zaman dilimizi kullanamasak, yumruğumuzu ceketimizin cebinin içinde sıksak ta, yüreğimiz hazmedemiyor, Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ'ın bu durumdan haberi olduğunu düşünmüyoruz,Sayın BAKAN, Sayın İKTİDAR...


 


Haber okunma sayısı: 763

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ