Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

AÖL Sınav Sonuçlarını MEB Açıkladı!

aol-sinav-sonuclarini-meb-acikladi

AÖL sınav sonuçları açıklandı. AÖL öğrencilerinin beklediği sonuçlar açıklandı. AÖL Ders Seçme Kayıt Yenileme Tarihleri. AÖL kayıt yenileme ve kayıt tarihleri ne zaman başlıyor? Açık Öğretim Lisesi mezun olma şartları neler?
20 Haziran 2013 Perşembe 12:02

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin merakla beklediği 2. dönem sınav sonuçları açıklandı. AÖL sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından 3.dönem sınav kayıt tarihleri ve ders seçme işlemleride başlamış oldu...

AÖL sınav sonuçlarından sonra kredi puanları tamamlanan öğrenciler mezuniyet işlmelerini buradan öğrenebilirler. Açık Öğretim Lisesi II. Dönem Sınav Sonuçları ne zaman açıklanıyor? Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 11 - 12 mayıs tarihlerinde yapılan sınav sonuçları 20 Haziran tarihinde açıklandı...

 

 Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarını öğrenmek için   AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ    tıklayın.

 

 

AÖL sınav sonuçları açıklandıktan sonraki III. dönem sınav kayıtları ise 20 – 28 Haziran tarihlari arasında başlayacaktır.

 

 

AÖL ( Açık Öğretim Lisesi) III. dönem sınav giriş tarihleri  20 – 21 temmuz olarak sınava giriş yapılacaktır.

 

 

Sınav Sonuçları ne zaman açıklanıyor? Açık Öğretim Lisesinden nasıl Mezun olunur? AÖL 'den mezun olmak için kaç puan gerekli?

 

Açık Öğretim Lisesi 11-12 Mayıs tarihlerinde yapılan sınav sonrasından 30 gün sonra açıklanması bekleniyor. AÖL sınav sonuçlarına göre mezun olanlar en yakın Halk Eğitim Merkezine gidip diploma işlemlerini başlatması gerekmektedir. AÖL diploma almak için gerekli bilgiler buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

AÇIK ÖĞRETİM DİPLOMA İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

AÖL Mezun Olma Şartları 

 Açık Öğretim Lisesi sınavına girenler kredi puanı 192 olan ve üzeri geçenler mezun oluyor. Alan dersi olanların ise alan kredi puan zorunluluğu 80 ve üzeri olarak belirtiliyor. Alan kredi sistemi olmayanlar için bu geçerli degil.

 

AÖL yeni kayıt ne zaman? Kayıt yenileme işlemleri nereden yapılır? Açık Öğretim Lisesi yeni kayıtlar AÖL'nin resmi sitesinden duyuru ile belli olacaktır. Açık Öğretim Lisesi kayır yenileme işlemleri Ziraat Bankasına yatırılan harç makbuzuyla birlikte Halk Eğitim merkezlerinden yapılır.Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/aol-sinav-sonuclari-aciklandi-aol/gundem/detay/1725417/default.htm


Haber okunma sayısı: 1040

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ