Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

AÖF Bütünleme Sınavı 28 Temmuz'da Yapılıyor

aof-butunleme-sinavi-28-temmuzda-yapiliyor

Açık Öğretim Fakültesi bahar finali sınav sonuçları açıklandı. AÖF sınav sonuçlarının açıklanmasının ardında BÜT sınavı müjdesi verdi. Bütünleme sınavı müjdesi YÖK'ten geldi.
19 Haziran 2013 Çarşamba 22:02

Aöf sınav sonuçlarının açıklanması öğrencileri bir haylki sevindirdi. Merakla beklenen Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçları nihayet açıklanmış bulunuyor... Birçok öğrencinin ise notlarını gördüklerinde yaşadığı üzüntü Açık Öğretim Fakültesi yönetimine gelen mail ve aramalarda yansımış bulundu. Öğrenciler kaldıkları dersleri kurtarmak için bütünleme sınavı haklarını istiyorlar.  

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı (YÖK) Gökhan Çetinsaya, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili AÖF öğrencileri, mezun durumdaki öğrenciler için tek ders sınavı 28 Temmuz'da 11 merkezde yapılacak. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından çoğu öğrenci ders geçemedi ve sınıfta kaldı. Bunun üzerine ayaklanan öğrenciler bütünleme sınavının kaldırılmasına büyük tepki yağdırdı. Üniversitelerde olan bütünleme sisteminin Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinide hakkı olduğunu söylediler. 

 

 

Bütünleme sisteminin AÖF öğrencilerine geri gelmesi için  Açık Öğretim Fakültesi yönetimine telefon, mail ve mesaj yazarak tepkileri belirttiler. Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin 4441 026 telefon numarasını arayarak çağrı merkezinin telefonlarını kitlediler...              

 

Bütünleme Sınavının Kaldırılmasına Öğrencilerden  Gelen Tepkiler:

 

“Edebiyat 3. sınıf öğrencisiyim. Her sene yapılan bütünleme sınavının kaldırılmasına anlam veremiyorum. Hakkımız olan şeyin elden alınması suç değil mi? Tüm üniversiteler bütünleme yaparken AÖF'nin bütünlemeyi kaldırması haksızlık. Bütünleme sınavlarının devamını talep ediyorum.”

 

“Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibarı ile tüm Açık Öğretim Fakültesi bölümleri dönemlik kredili sisteme geçmiştir. 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. YOK'ün 22. 06. 2012 Tarih ve 5854-27380sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine bütünleme sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu hakkımızdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Bütünleme hakkımızı geri istiyoruz.”

 

 

"Ben AÖF adalet bölümü okumaktayım ve alttan 8 dersim var mezun olmak için.Ben bütünleme sınavlarına girmek istiyorum.Bizimde hakkımız var. Ben bu sisteme itiraz ediyorum. Halkın sesine kulak verin kendi sesinize değil. Yoksa insan hakları mahkemesine başvuracağım."

 

“Bir Anadolu Üniversitesi öğrencisi olarak, diğer tüm üniversite öğrencileri gibi bütünleme sınavlarından yararlanmak istiyorum. Bu mağduriyetin giderilmesini istiyorum.”

 

 

AÖF SINAV SONUÇLARINI BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZKaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/aof-butunleme-sinavi-28-temmuz-da/gundem/detay/1725078/default.htmEtiketler: YÖK , İnsan Hakları , Anadolu Üniversitesi , Twitter , Açık Öğretim , 2011 , Hayırlı , Ten , 2012 , Anadolu , istiyorum , 2013


Haber okunma sayısı: 2067

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ