Trump'tan Çin'e 50 Milyar Dolarlık Ek Gümrük Vergisi

Bir acayip tecavüz haberi!

bir-acayip-tecavuz-haberi-

Madalyalı kadın atlet erkek çıktı
17 Kasım 2012 Cumartesi 14:20

Hindistan kadınlar 4x400 metre bayrak takımıyla 2006 Asya Oyunları’nda altın madalya kazanan Pinki Pramanik, haziran ayında eski ev arkadaşının tecavüz suçlamasının ardından tutuklanmıştı. Pinki’nin aslında erkek olduğunu belirten eski ev arkadaşının bu iddiaları üzerine eski atlet üstünde sayısız cinsiyet testi yapılmıştı. Bu testlerden ilk Hint sporcunun erkek olduğu yönünde sonuç vermiş ancak Pramanik’in itirazı üzerine yapılan bir ikinci test ise sonuçsuz kalmıştı.

 

Bir ay tutuklu kalan ardından serbest bırakılan Pramanik erkek hormonlarının fazla olmasının nedeninin kariyeri boyunca aldığı ilaçlar olduğunu söyledi. Ayrıca cezaevinde kendisine kötü davranıldığını da belirtti. Birçok kadın atlet tarafından destek gören sporcuya dün kötü haber geldi.

 

ERKEK ÇIKTI 

 

Bu ay tıbbi bir komite tarafından tekrar teste tabi tutulan 26 yaşındaki eski atletin erkek olduğuna kanaat getirdi. Güney Afrikalı ünlü kadın atlet Caster Semenya’nın da erkek olduğuna ilişkin iddialar gündeme gelmişti. 2009 yılında kadınlar 800 metre dünya şampiyonu olan Semenya’ya yapılan tetkikler sonucunda, yüksek dozda testosterone hormonuna sahip olduğu verilenen Semenya’nın sonunda kadın olduğuna karar verilmişti. 

 


Haber okunma sayısı: 954 Kaynak: Ok.Net

{lang: 'tr'}

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER