Yılın Son Asma Budayanı Sizmisiniz?
Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan'ın hukukçu danışmalarından Mehmet Uçum, 15 Temmuz darbe girişimi ve devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması için hareket eden sivillere yargı zırhı veren KHK maddesinde 'polemiklerin önüne geçmek için' değişiklik yapılabileceğini söyledi.

Habertürk Gazetesi Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'ya konuşan Uçum'un ifadesi şöyle:
“Bunu yangını engellemek için bir evin kapısını kırıp içeri girmek gibi değerlendirmek lazım.

CUMHURBAŞKANIMIZLA TERS SÖYLEMLERİ BASIN HUZURUNDA DİLLENDİRMEK BAŞDANIŞMANLIK GÖREVİNİZMİ?
Darbeyi halk bastırdı. Bu düzenlemenin amacı da sivil eylemlerde zarar gören kamu mallarına ilişkin soruşturma açılmasın, tazminat davası açılmasın diye… Devletin kurumları bunu yapmak zorunda; ama eğer bir dava açılmışsa da düşmesi için getirildi.
Burada başlangıç darbe kalkışması (15 Temmuz), bitiş darbenin bastırılmasıdır (16 Temmuz’dur). Metindeki devam terimi de bu başlangıç ile bitiş arasındaki olaylar zincirini ifade ediyor. Bana kalırsa metin açık ve değişmesine ihtiyaç yoktur. Ancak yersiz tartışmaları önlemek, yalan ve çarpıtmaya dayalı siyasi polemiklerin önüne geçmek için esası değiştirmeyen ama lafzı somut tarihle belirgin hale getiren bir küçük değişiklik yapılabilir.”
"Taptığımız Bir Metin Değil"
Sarıkaya, AK Parti yönetiminin Uçum gibi tarihi belirgin hale getirmekten yana olduğunu da yazdı. Sarıkaya'nın isim vermediği ancak parti içinde etkin bir isim olduğunu söylediği kişinin ifadeleri de şöyle:
“Taptığımız bir metin değil. Eğer bir sıkıntı yaratan durumu varsa ki öyle gözüküyor, bugüne kadar 1200 kanun değiştirdik, bunu da yeni bir KHK ile değiştiririz; sorun değil…”

KÖKÜ TKP'YE DAYANIYOR
O röportajda solculuğunun 1980'li yıllardan geldiğini, Eski Tür­kiye Komünist Partisi’nin gençlik kolunda faaliyet yürüttüğünü, bugün de halen solcu olduğunu anlatan Mehmet Uçum, "Solcu olmanız Erdo­ğan ve ekibiyle aranızda sorun yaratıyor mu?" sorusuna şu cevabı veriyor:
"Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Hayatımda değişen bir şey yok. Üzerimde mahalle bas­kısı hissetmiyorum. Seküler hayat tarzımı sürdürüyorum, bu Cumhurbaşkanımızla iliş­kimizi etkilemiyor."
Habervaktim.com
Eski TKP’li. Muhterem Danışman Uçum “gençlik kolları üyesiydim” diyor. İllegal partinin “gençlik kolları” olmaz.
"Erdoğan Dönünce Değişikliğe Gidebilir"
Öte yandan Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek de konu hakkında AK Parti kulislerinden duyduğu ifadeleri "Aynı düzenleme ‘Akil İnsanlar Heyeti’ için de yapılmıştı" başlıklı yazısına taşıdı. Zeyrek'in yazısından bir kısım şöyle:
Gelen tepkiler üzerine AK Parti kulislerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrika turundan döndükten sonra, ilgili KHK’da bir değişikliğe gidilebileceği ihtimali de konuşulmaya başlandı.
Ancak, düzenlemeyi yapanların beklentisi, Erdoğan’ın “değişikliğe gerek yok” tavrını sergileyeceği yönünde.  Çünkü, Erdoğan’a verilen brifingde de “metin açık ve değişmesine ihtiyaç yoktur” görüşüne yer verilmiş.
​KHK'da Ne Deniyor?
696 sayılı KHK ile 'darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket edenlere, resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına bakılmaksızın cezai sorumsuzluk' getirildi.
696 sayılı KHK ile olağanüstü hal uygulamalarının uygulanmasına ilişkin 8 Kasım 2016'da çıkarılan yasanın 37. maddesine ek yapıldı.Bu maddeye bir fıkra ekleyerek şöyle denildi: 
"Resmi bir sıfat taşıyıp taşımadıklarına veya resmi bir görevi yerine getirip getirmediklerine bakılmaksızın 15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler hakkında da birinci fıkra hükümleri uygulanır."Daha Önceki Düzenleme Şöyleydi:
"15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile olağanüstü hal süresince yayımlanan kanun hükmünde kararnameler kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar, görev ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz."

SAYIN BAŞDANIŞMAN MEHMET UÇUM ARŞİVİNİN KÜÇÜK BİR KISMINI AÇALIM

Solcu Başdanışman Uçum'un Önerisinde Öcalan İmzası
Başdanışman Uçum, yeni anayasa ve başkanlık konularından birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunmuş; yeni anayasada Güney Afrika modelinden ilham alınacağını söylemişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Mehmet Uçum'un gündeme getirdiği bu modelin, Türkiye'yi eyaletli başkanlık rejimine iteceği belirtiliyor.
İşin ilginci ise, Güney Afrika modelini Türkiye'de ilk teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın önermiş olması.
Öcalan ve PKK yıllardır Türkiye'ye Güney Afrika modeli öneriyor.
Özellikle bebek katili Abdullah Öcalan bugün de yaptığı açıklamalarda Güney Afrika modelini sıklıkla vurguluyor.
PKK'nın siyasi çevreleri Güney Afrika modeli konusunda Türkiye'de çeşitli toplantılar düzenlediler. Bu toplantılarda Alex Boraine gibi Güney Afrika Modeli’nin fikir babaları konuşturuldu.
MEHMET UÇUM: SOLCUYUM, SEKÜLER (DİN VE İNANÇ DIŞI) YAŞAM TARZIM...
Erdoğan'ın Başdanışmanı Avukat Mehmet Uçum, sol görüşlü olmasıyla dikkat çekiyor. Mehmet Uçum, 1 Şubat 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı'nın Başdanışmanı sıfatıyla Habertürk'e verdiği röportajda "Solcuyum, seküler yaşam tarzım Cumhurbaşkanı'yla ilişkimi etkilemiyor" diyor.

ANLAMAKTA ZORLANDIĞIMIZ...

"Mehmet Uçum, Türkiye Komünist Partisi içerisinden gelen bir siyasetçidir. Türkiye Birleşik Komünist Partisi'nde de görevleri olmuş bir kişidir. Polisin operasyonunda 150 TKP'li gözaltına alındığında o zamanki adıyla Mehmet Ata Uçum da bulunuyordu.
Günlük yayın yapan bir ünlü gazetede yayımlanan "Duvar Yazıları" köşesinde, Mehmet Uçum ile ilgili ilginç bir bilgiye yer verildi.
Avukat Mehmet Uçum'un asıl adının "Mehmet Ata Uçum" olduğu, ancak ailesinin Atatürk’e atfen koyduğu “Ata” adının, Mehmet Uçum tarafından mahkemeye başvurularak çıkarıldığı öğrenildi.
"Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un, “Atatürk’ü anayasadan atacağız” sözlerini dün gazetemizde okudunuz.
Dün öğrendik ki, aynı zamanda Akil İnsanlar arasında da bulunan avukat Mehmet Uçum, kendi adından da Ata’yı atmış.
Mahkemeye başvurmuş ve bu adı mahkeme kararıyla kaldırtmış. Sonra da rahatlamış haliyle. Ve bunu İstanbul Barosu’nda bilmeyen yokmuş.
Kendisinin avukat olarak yaptığı bazı faaliyetler de var. Terör örgütü üyelerinin avukatlığı ama bir de başka çalışması var. Amerikan hükümetinin vermiş olduğu green kart başvuruları ile ilgili bir büroyu yönetmişler belirli bir süre. Bir taraftan Türkiye'de sosyalist- komünist bir rejim kurmak için çalışırken bir taraftan da bazı yurttaşlarımızın Amerika Birleşik Devletleri'nde kapitalizme koşmalarını kolaylaştırmak için yeşil kart başvurularına da aracılık yapmış. Benim merak ettiğim; Müslüman Türk halkının karşısına muhafazakar bir iktidar ve saray olarak çıkan bir siyasal harektin,hatta bir Ümmet önderi'nin, anayasadan sorumlu başdanışmanının neden Marksist-Leninist, komünist bir siyasi geçmişe sahip olduğudur."

BUYRUN BELGELERİYLE İSPAT EDELİM

."“Öcalan terörist değil, politik bir aktördür” diyen Erdoğan’ın Başdanışmanı Mehmet Uçum Alman ajanı mı? Sayın Başdanışman'ın Alman Vakıfları ile ilişkisine değinen iddialar konuşuluyor. (ONGUN HABER VE EKİBİ'NİN BÖYLE BİR İDDASI YOKTUR)
GEÇMİŞE YÖNELİK GENİŞ ARŞİVİ OLANLAR SEVİLMEZ,TEDİRGİN OLUNUR EKMEK PARASI KAZANMASI BİLE ENGELLENİR
Merhum Necip Hablemitoğlu’nun “Köstebek” kitabında Alman vakıfları için neler yazdığı herkesin malumu. Peki, Uçum, Alman ajanı mı?
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, 1994 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren, Alman Yeşiller Partisi’ne yakın Heinrich Böll Stiftung Derneği’nin avukatıydı.Yıllar yıllar boyunca hem de…

Alman vakıflarının sanık sandalyesinde olduğu DGM davalarında, o vakıfların “casusluk yapmadığını” anlattı / savundu sürekli.Ve şu an hala Heinrich Böll’ün sitesinde “avukat” olarak geçiyor:

Aslına bakılırsa, sadece Başdanışman Uçum değil.
Eşi Hatice Uçum da avukat.
O da AKPARTİ Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi.
Ve…Hatice Uçum da Heinrich Böll’ün avukatlığını yaptı.
........ medya arşivine baksa bulur: Alman vakıflarıyla ilgili aldıkları tekziplerde Hatice Uçum’un imzasına da rastlarlar.
Parlamentohaber.com | Korku yok!

 KAYNAK: www.parlamentohaber.com/2017/08/09/mehmet-ucum-alman-ajani-mi/ Bu haber 09 Ağustos 2017 - 19:44 'de eklendi 
BELGELERE DEVAM EDİYORUZ...

 
AŞAĞIDAKİ OLAY VE KIRMIZI RENKLE YAZILI İSİMLERE DİKKAT EDİN... (CHP-AK PARTİ-HDP-SP-FETÖ NE ARARSANIZ VAR) 
TARİH: 2010-12-27 - 00:28:00 SES ONLİNE İSİMLİ S'ORO'S DESTEKLİ İNTERNET PORTALI
Düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik saldırganlığa anlamlı yanıt...
BUYRUN BELGE VE İSİMLER
[Sesonline] ''Demokratik Türkiye İçin Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz?'' konulu panelde konuşmacı olarak bulunan tarihi Türkiye Komünist Partisi (TKP)'nin ve Türkiye'de legal olarak kurulan ilk Komünist Parti olan, Türkiye Birleşik Komünist Partisi (TBKP)'nin “son" Genel Sekreteri Nabi Yağcı, sonradan Türkiye Komünist Partisi adını alarak, TKP adıyla faaliyet gösteren partinin üyesi olduklarını belirten kişilerin saldırısına uğramasına büyük tepki... Aralarında, Ahmet Kardam, Ali Bayramoğlu, Arif Ali Cangı, Arin Manca, Atilla Keskin, Avi Haligua, Aydın Engin, Aynur Hayrullahoğlu, Ayşe Batumlu, Ayşe Hür, Baskın Oran, Bekir Berat Özipek, Derya Sazak, Doğan Tarkan, Erdal Talu, Eren Keskin, Ergin Cinmen, Eser Karakaş, Ferhat Kentel, Halil Berktay, Hüsnü Okçuoğlu, Kadriye Karcı, Kezban Hatemi, Leman Yurtsever, Mahmut Övür, Markar Eseyan, Mehmet Karaca, Müge Karalom, Oral Çalışlar, Osman Can, Ömer Ağın, Ragıp Zarakolu, Recep Maraşlı, Refik Erduran, Rober Koptaş, Şahin Alpay, Tatyos Bebek, Ufuk Uras, Ümit Kardaş, Ümit Şahin, Veysi Sarısözen, Yıldız Ramazanoğlu, Yüksel Selek, Yalçın Ergündoğan, Zakarya Mildanoğlu, Zeynep Tanbay gibi isimlerin bulunduğu bine yakın yurttaş yayınladıkları duyuru ve gazete ilanı ile, 'düşünce ve ifade özgürlüğüne yönelik şiddeti' kınadı. "Yakın tarihte Ermeni Konferansı toplantısına katılanlarla başlayan, Hrant Dink’in mahkemelerinde devam eden, saldırılar, fiziki şiddet kullanarak konuşmacıları susturmaya ve ‘Hrant Dink cinayeti’ne dek uzandı" denilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: 

DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE YÖNELİK HER TÜR ŞİDDETİ KINIYORUZ...
KAYNAK LİNK: http://www.sesonline.net/php/genel_sayfa.php?KartNo=55704

Cumhuriyet tarihi boyunca düşünce özgürlüğüne çok değişik biçimlerde saldırılar yapıldı, cinayetler işlendi. Yakın tarihte Ermeni Konferansı toplantısına katılanlarla başlayan, Hrant Dink’in mahkemelerinde devam eden, saldırılar, fiziki şiddet kullanarak konuşmacıları susturmaya ve ‘Hrant Dink cinayeti’ne dek uzandı. Anayasa Referandumu sürecinde, kendilerinden farklı düşünenleri susturmak için, “sol” adına konuşmacılara boya / yumurta atarak fiziki saldırılarda bulunuldu. 
18 Aralık günü, Muğla'nın Bodrum ilçesinde, 
''Demokratik Türkiye İçin Nasıl Bir Anayasa İstiyoruz?'' konulu panelde konuşmacı olarak bulunan tarihi Türkiye Komünist Partisi (TKP)'nin ve Türkiye'de legal olarak kurulan ilk Komünist Parti olan, Türkiye Birleşik Komünist Partisi (TBKP)'nin “son" Genel Sekreteri Nabi Yağcı, sonradan Türkiye Komünist Partisi adını alarak, TKP adıyla faaliyet gösteren partinin üyesi olduklarını belirten kişilerin saldırısına uğradı. Değerli Sosyalist yazar Roni Margulies’e yönelik nefret iklimini körükleyen sistemli saldırıların hemen ardından, Nabi Yağcı’nın 'Vatan haini' diye bağıran saldırganlarca susturulmak istenmesi saldırganların kimliklerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Duyarlı kamuoyunu, demokrasiden, özgürlüklerden yana olan herkesi bu tür saldırılara ‘dur’ demeye çağırıyor, Nabi Yağcı’ya yönelik saldırıyı kınıyoruz....
A.Hicri İzgören, A. Kadir Küçükbayrak, A.Halim İpek, Abdurahman Kansız, Abidin Sökmen, Abbas Güldiken, Abubekir Saydam, Adil Ülger, Adnan Celayir, Adnan Demir, Adnan Tonguç, Ahmet Emin Bilgin, Ahmet Emin Bilgin, Ahmet Ergün, Ahmet Güngör, Ahmet Karataş, Ahmet Kardam, Ahmet Önal, Ahmet Yalar, Ahmet Yaşar, Ahmet Yeşildal, Akın Özdemir, Alaattin Taş, Ali Altınkanat, Ali Bahadır, Ali Baydaş, Ali Bayramoğlu, Ali Bedir, Ali Çakmak, Ali Fikri Işık, Ali Fuat Vardal, Ali Güngör, Ali İzar, Ali Kerim Mutlu, Ali Kiremitçi, Ali Lütfü Gencay Yüğnük, Ali Metim, Ali Mirzaoğlu, Ali Şenalp,Ali Vardal, Alişan Özdemir, Alper Görmüş, Altan Yaşar, Aras Can Mildanoğlu, Arda Mildanoğlu, Arif Agas, Arif Ali Cangı, Arif İsmet Yılmaz, Arin Manca, Asuman Özbey, Ata Ula Miçoğulları, Atıf Aledar, Atilay Saygı, Atilla Aytemur, Atilla Dirim, Atilla Kaya, Attila Tuygan, Atilla Keskin, Avadis Deniz, Avi Haligua, Avni Can, Avni Kalkan, Aybey Takan, Aycan Gökçek, Aydın Bodur, Aydın Engin, Aydın Yavuz, Afer Tuzcu Ünsal, Ayhan Ongun, Ayla Doğan, Ayla Doğan, Aynur Hayrullahoğlu, Ayşe Batumlu, Ayşe Böhürler, Ayşe Günaysu, Ayşe Hür, Ayşe Kadıoğlu, Ayşe Yenidoğan, Aytaç Aydoğmuş, Aytekin Yılmaz, Ayten Akyıldız, Ayten Atmaca, Ayten Ekberk, Ayten Sabırlı, Ayten Zara, Azat Kılıç, Azmi Özkardeş, Bahattin Sağlam, Bahri Belen, Bahriye Özdamar, Bahri Yeşilyurt, Balçiçek Ilter, Barış Can, Barış Güven Elmas, Barış Güven Elmas, Barış Kurtul, Barış Öztürk, Baskın Oran, Başak Özdemir, Bayram Bediroğlu, Bayram Bediroğlu, Behçet Çelik, Behçet Yatkın, Bekir Berat Özipek, Berk Efe Altınal, Berna Tezcan, Bestami Saklı, Bilal Özdemir, Bilge Binbir, Bilge Contepe, Binali Gül, Birol Aslantürk, Birol Atik, Birol Bora, Burak Demir, Burhan Aslan, Burhan Özdemir, Bülent Karataş, Bülent Vargel, C. Can Türedi, C. Murat Özgünay, Cafer Işın, Cahit Aktaş, Cahit Çiftçi, Cahit Özkök, Can Irmak Özinanır, Canik Capar, Cavit Can, Celal Deniz, Can Oğuzer, Celal Gümüş, Celal Yıldırım, Cemal Azmi Poyraz, Cem Ozan, Cemal Küçükbaş, Cencay Yenice,Cengiz Alğan, Cengiz Candar, Cesim Türköz, Cevdet Zeydanlı, Cihan Şenoğuz, Coşkun Ak, Cuma Karaçay, Cumali Adır, Cüneyt Pala, Cüneyt Türksen, Çağla Oflas, Çiğdem Özdemir, Defne Deniz Boz, Demet Aral Oğuzer, Deniz Memet Örnek, Deniz Sezgün, Derya Sazak, Dilek Karayazgan, Doğan Duman, Doğan Özkan, Doğan Satmış, Doğan Tarkan, Ebubekir Saydam, Ece Altay, Edip Gökçe, Efsun Aytan Işıktaş, Elif Dumanoğlu, Elvan Sezer, Elvan Sezer, Emin Aktar, Emin Batun, Emin Şakir, Emrah Mokan, Emre Aköz, Emrullah Kandemir, Enver Sezgin, Ercan Yavuz, Ercüment Gürçay, Erdal Talu, Erdal Yılmaz, Erdoğan Alçınkaya, Eren Keskin, Ergin Cinmen, Ergun Aşçı, Ergün Eşsizoğlu, Erhan Ceylan, Erol Bozkurt, Erol Çetin, Erol Karakoç, Erol Köroğlu, Ersin Damarsardı, Esen Yılmaz, Eser Karakaş, Eser Yılmaz, Eşref Cakar, Ethem Kara, Etyen Mahçupyan, Eva Güllüdere, Evrim Şahan, Eylem Polat, Eylem Yılmaz, Eyüp Halit Bayazıt, Ezgi Sertel Sert, F. Levent Şensever, Fahrettin Filiz, Fahri Aral, Fahri Aydemir, Faik Akçay, Faik Bostancı, Faik Üstün, Fatma Coşkun, Fatma Ergün, Fatma Okan, Fatoş Ay,Fecri Şengür, Fedai Çelim, Fehmi Salık, Ferda Keskin, Ferhat Kentel, Feridun Aksoy, Fero Fırat, Ferruh Erkem, Fethi İnan, Filiz Ağın, Funda Tosun, Füsun Doğan, Garo Paylan, Gazaros Yaramos, Gazi Şahin Ertürk, Giray Köprülü, Gizem Ertürk, Gökalp Öztürk, Göktaş Atak, Gül Belli, Gül Dönmez, Gül Meriç, Gül Selvili, Gülçin Avşar, Gülden Koçoğlu, Gülen Gönül Şahin, Gülin Buyurgil, Gülizar Öztürk, Gülsüm Demir, Gülsüm Şahan, Gültekin Güldal, Gülten Öztürk, Gün Bulut, Gündüz Mutluay, Güngör Sezgün, Hakan Demircan, Hakan Gürel, Hakan Lamper, Halil Berktay, Halil Dönmez, Halil Enis Karal, Halil Naci Erdal, Halim İpek, Halit Erdem, Halit Gürşener, Haluk Sunat, Hamit Erdem, Hamza Tığlay, Hasan Boz, Hasan Güneri, Hasan Karacan, Hasan Kayım, Hasan Öztoprak, Hasan Öztürk, Hasan Turanlı, Hasan Uri Kulcu, Hasan Yalçın, Hatice Uçum, Haydar Yılmaz, Hayrettin Kılıçarslan, Hayri İnce, Hazım Demir, Hazım Özdemir, Hazım Özdemir, Hekim Çoşkun, Hıdır Güngör, Hulki Tanrıyar, Hüda Kaya, Hürriyet Mısırlıoğlu, Hüseyin Akgün, Hüseyin Aydın, Hüseyin Alışkan, Hüseyin Baş, Hüseyin Çakır, Hüseyin Düzel, Hüseyin Erdem, Hüseyin Ekici, Hüseyin Hatemi, Hüseyin Öntaş, Hüsnü Okçuoğlu, İsmail Atmaca, İbrahim Kalyoncu, İbrahim Kalyoncu, İbrahim Kıpık, İlhami Mısırlıoğlu, İlhan Işıktaş, İmge Uğuz, İnci İşbulur, İrfan Açıkgöz, İsmail Baba, İsmail Pırnar, İsmail Yüksel, İsmet Nedim Baykal, Jale Mildanoğlu, Jale Ozgentürk, Kadir Şener Yalçın, Kadri Kaya, Kadriye Karcı, Kadriye Vardal, Kamil Kalyoncu, Kamil Saygı, Kemal Akkurt, Kemal Bahar, Kemal Işıktaş, Kemal Karakuş, Kemal Ofluoğlu ,Kemal Vardal, Kenan Yenice, Kerim Coşkun, Kerim Erbaş, Kezban Hatemi, Kısmet Kurtul, Kıymet Bayram,Kibar Cipil Işıktaş, Korkut Akın, Kristin Selekman, Kureyş Bilgiç, Kutbettin Çevik, Kutbettin Çevik, Kürşat Tosun, Latif Şimşek, Leman Yurtsever, Levent Aslan, Leyla Dinçer, Ludmilla Buyum, Lütfü Utan, M. Şahin Candaş, Mahir Toksöz, Mahir Yeşildal, Mahmut Atak, Mahmut Oktay, Mahmut Övür, Markar Eseyan, Mebuse Tekay, Mehdi Tanrıkulu, Mehmet Akbacak, Mehmet Akbacak, Mehmet Akkgül, Mehmet Ali Alçınkaya, Mehmet Ali Temelli, Mehmet Algan, Mehmet Altıntaş, Mehmet Aras, Mehmet Ali Gülüm, Mehmet Ali Temel, Mehmet Boz, Mehmet Çetiner, Mehmet Emrah Demirel, Mehmet Kara, Mehmet Karaca, Mehmet Kıraç, Mehmet Kırarslan, Mehmet Kurnaz, Mehmet Metiner, Mehmet Nazım Öztürk, Mehmet Ördekçi, Mehmet Özdemir, Mehmet Rasgelener, Mehmet Salim Şirin, Mehmet Salmanoğlu, Mehmet Satıcı, Mehmet Şah Yıldız, Mehmet Taha Deniz, Mehmet Taş, Mehmet Togacar, Mehmet Traş, Mehmet Turgut, Mehmet Uçum, Mehmet Veysi Çevrim, Melek Nurlu Gündoğan, Melek Ulagay Taylan, Melis Birözsoy, Meltem Acar, Meltem Erel, Meltem Gürler, Meral Serinyel, Mesut Esen, Mete Hüsnübeyi, Metin Alğan, Metin Daniş, Metin Demirci, Metin Sert, Mevlüt Ülgen, Mine Kösem, Mishak Hergel, Mithat Sancar, Mücteba Kılıç, Muharrem İkitimur, Muhsin Aydın, Muhsin Yenisöz, Muhteşem Özdamar, Muhtaha Yatkın, Munise Görgül, Murad Ekmekçioğlu, Murat Kazancı, Murat Özdemir, Musa Öner, Mustafa Cambaz, Mustafa Çapanoğlu, Mustafa Coşkun, Mustafa Dağcı, Mustafa Erdemli, Mustafa Köse, Mustafa Paçal, Mustafa Yaşacan, Mustafa Yurtsever, Muzaffer Yılmaz, Müge Karalom, Mümin Gül, Münevver Gümüş, Müslüm Üzülmez, Müştak Müstecaplıoğlu, Naci Sümeli, Nadim Akgün, Nadire Gül, Nail Özkaya, Naime Narin, Naran Özkan, Nasal Barbarosoğlu, Nasır Yeni Ocak, Nazım Can Çiçektakan, Nazmi Şaşmaztin, Necat Zengin, Necati Kur, Necdet Kılıç, Necdet Oğuz, Necdet Uğuz, Necmettin Eşki, Necmettin Meriç, Necmettin Turan, Necmi Demirci, Nedim İmşik, Nergis Erdoğan, Nermin Alpay, Nesrin Altıntaş, Nesrin Aslan, Nesrin Kazancı, Nesrin Oran, Nevzat Cingirt, Nevzat Deringöl, Nevzat Suer, Nezih Duygu, Nihal Yurttagül, Nihat Araz, Nihat Bulut, Nihat Kentel, Nilgün Aklar, Nilgün Akman, Nimet Yardımcı, Nimet Yardımcı, Nisan Ak, Nizamettin Aktaş, Numan Dönmez, Nuran Kazancı, Nurcan Çalışkan, Nurcan Kaya, Nurcan Saygı, Nurhan Dilek, Nurhan Doğanay, Nuri Gazibeyoğlu, Nursel Şolt, Nurten Boz, Nurten Gazibeyoğlu, Nüvit Bayurgil, Oğuz Kalafat, Olcay Akbağ, Olcay Karayazgan, Onur Çakır, Onur Erdal, Oral Çalışlar, Oray Akbağ, Orhan Babayiğit, Orhan Can, Orhan Gazi Erçetin, Oruç Sarıyıldız. Osman Can, Ozan Gökşin, Ozan Tekin, Ömer Ağın, Ömer Çelik, Ömer Faruk, Ömer Güven, Önder Bayram, Önder Kaçkal, Özden Aydın Aybastı, Özden Dönmez, Özgür Gündoğan, Pakize İkitimur, Pakrat Estukyan, Payel Güllüdere, Piraye Teoman, Kahraman Gündüz, Ragıp Zarakolu, Rahmi Akdaş, Raif Türkmen, Ramazan Kırtaş, Rebia Dirim, Recep Doğaner, Recep Gökşin, Recep Maraşlı, Refik Erduran, Reha Tokgöz, Remzi Esenkal, Remzi Yılmaz, Reşat Yenice, Reşit Elçin, Rıfat Yüzbaşıoğlu, Rober Koptaş, Ruhi Sanyer, Rujhat Avşar, Saadet Özer, Sadık Bakırcıoğlu, Sadri Kaya, Saim Tekin, Sait Çetinoğlu, Salih Bozkale, Salih Şimşek, Samet Turbil, Samet Turbil, Saniye Daniş, Sara Güngör, Sara Güngören, Sarkis Seropyan, Sarper Güngör, Savaş Arı, Savaş Takan, Saygı Yağmurdereli, Sebu Aslangil, Selçuk Savaşkan, Sedat Özgüven, Selamettin Doğan, Selami Akın, Selçuk Uzun, Selim Mahmutoğlu, Selim Talay, Selin Sert, Selma Cingirt, Selma Özkan, Semih Bilgen, Semih Bilgin, Semra Erdem, Semra Somersan, Semra Ulusoy, Semray Doğan, Serap Güre Şenalp, Serdar Kordu, Serkan Akyıldırım, Seval Doma, Seval Doma,Sevilay Özgül, Sevim Poyraz, Sevinç Ayçiçek, Sevinç Öztaş, Seyhan Çoban, Seyfi Bayta, Seyhan Elmalı, Sezai Çiçektakan, Sezgin Özcan, Sezgin Özcan, Sıdıka Çetin, Sıtkı Değirmencioğlu, Sinan Dirlik, Sinan Şanlıer, Sinan Yıldız, Solmaz Açıkkol, Steve Wiles, Suat Yılmaz, Sude Gül, Süleyman Coşkun, Süleyman Duman, Süleyman Karakaş, Süleyman Özyürek, Sürdüz Türedi, Süreyya Çiçektakan, Şaban Dayanan, Şaban Günel, Şafak Gündüz, Şafak Şenalp, Şahin Alpay, Şahin Ateş, Şahin Özgül, Şakir Saat, Şefik Görgün, Şehbal Şenyurt, Şener Macit ,Şenol Karakaş, Şerif Bayram, Şerif Karayazgan, Şermin Özurkut, Şevki Çelikçi, Şeyda Talu, Şıho Şahan, Şuşanik Yenice, Şükriye Özdemir, Şükrü Aslan, Şükrü Güner, Şükrü Sever, Tacettin Dağcı, Talat Ulusoy, Tamer Altunay, Tamer Kayaş, Tamer Öncül, Tansu Küçüköncü, Tarık Ziya Ekinci, Tatyos Bebek, Taylan Şafak Ergün, Tezer Torksari, Tolga Tüzün, Tuğba Türedi, Tuğba Yavuz, Tuğçe Erçetin, Tuncay Seza Ak, Tuncay Top, Tuncay Yazıcı, Tuncer Sezer, Turan Saritemur, Tümay İmre, Ufuk Uras, Iğur Oğuz Olca, Uğur Yüzbaşıoğlu, Ulviye Dikmen, Umur Coşkun, Ural Ateşer, Utku Aydın, Utku Doma, Ülkü Ozakın, Ümit Kardaş, Ümit Şahin, Ümran Sert, Ünsal Dinçer, Üstün Bol,Vedat Pekel, Veysel Uçum, Veysi Sarısözen, Vicdan Tosun, Volkan Akyıldırım, Yalçın Ergündoğan, Yaprak Zihnioğlu, Yasar Özurkut,Yaşar Aslan,Yaşar Çelik, Yavuz Bingöl, Yavuz Kaynar,Yavuz Ünal, Yıldırım Sayıta, Yıldız Önen, Yıldız Ramazanoğlu, Yılmaz Sevim, Yiğit Aksakoğlu, Yusuf Ekinci, Yusuf Karasoy, Yüksel Selek, Zafer Kemal Kurtul, Zafer Kıraç, Zaide Uğuz, Zakarya Mildanoğlu, Zehra Şenoğuz, Zekeriya Çığır, Zeki Demirhisar, Zeki Kandaşoğlu, Zeynel Tuna, Zeynep Tanbay, Zeynep Vardal, Zihni Aydın, Ziya Yavuzeş, Zühtü Avcı.

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.