Kayseri Şehitleri Son Yolculuklarına Uğurlandı
Sabah saatlerinde çarşı izinlerine çıktıkları halk otobüsünün yanında yapılan bombalı saldırıda şehit düşen 14 askerimizden otopsileri tamamlanan 7 şehidimiz,bir gün sonra da 5 şehidimiz,12. Hava Üs Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.


TÖRENDE ŞEHİT ASKERLERİN YAKINLARI DA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Memleketlerine gönderilen 7 şehidin isimleri şu şekilde: "Piyade Er Yunus Emre Duran (Kırşehir doğumlu, Ankara’da yaşıyor), Piyade Çavuş Fehmi Barçın (Bursa/İstanbul’da yaşıyor), Piyade Er Serdar Amak (İzmir), Sıhhiye Er Hasan İlhan (Denizli), İstihkam Er Kenan Döngel (Sinop/Ailesi Ereğli’de yaşıyor ), Muhabere Onbaşı Abdülsamet Özen (Kocaeli), Sıhhiye Er Kamil Tunç (Afyonkarahisar)".

2. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında düzenlenecek olan törene, Mili Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül katıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit yakınlarını teselli etmeye çalışırken duygu dolu anlar yaşandı.

Şehitlerimizin yakınları, yavrularının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kayserili Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da protokole eşlik etti. Şehitlerimiz için 12. Hava Üs Komutanlığı’nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu.

BİR GÜN SONRA 5 ŞEHİDİMİZ DAHA EBEDİYETE UĞURLANDIKayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üst Komutanlığında düzenlenen törende, Şehit İstikam Er Uğur Korkmaz, Şehit Ulaştırma Çavuş Göksal Mustafa Ağaçyetiştiren, Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Cihan, Şehit Ulaştırma Er Raşit Yücel, Şehit Piyade Çavuş Arif Tuğ'un Türk bayrağına sarılı naaşları cenaze araçlarından askerler tarafından indirildi. Omuzlarda taşınan şehitlerin naaşları, sıra sıra dizildi.

Törene şehit ailelerinin yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Tamer, Çetin Arık, TBMM eski Başkanı Sadık Yakut katıldı.

Saygı duruşunun ardından özgeçmişleri okunan şehitler için İl Müftüsü Dr. Şahin Güven tarafından dualar okundu.
Törenin ardından şehitlerimiz, askeri uçaklara taşındı. Şehit İstikam Er Uğur Korkmaz'ın naaşı Rize'ye, Şehit Ulaştırma Çavuş Göksal Mustafa Ağaçyetiştiren'in naaşı Sinop'a, Şehit Piyade Onbaşı Mustafa Cihan'ın naaşı Osmaniye'ye, Şehit Ulaştırma Er Raşit Yücel'in naaşı Ankara'ya, Şehit Piyade Çavuş Arif Tuğ'un naaşı ise Erzurum'a gönderildi.Piyade Onbaşı Ali Ocak'ın Yozgat'a, Piyade Onbaşı Ahmet Taş'ın ise Kırşehir'e karayolu ile uğurlandığı öğrenildi.

BİRLİKTE ÇIKTIKLARI ÇARŞI İZNİNDE ŞEHİT DÜŞTÜLER

Kayseri'de vatani görevlerini yapan Kocaeli'den 2 arkadaş, birlikte çıktıkları çarşı iznine giderken bombalı saldırıda şehit düştü. Erler Abdulsamet Özen ile Raşit Yücel'in şehit oldukları memleketleri Kocaeli'nin Körfez İlçesi'ndeki ailelerine bildirilirken, büyük üzüntü yaşandı.
Kayseri 1 Komando Tugayı'nda vatani görevlerine yapan Kocaeli'den 2 arkadaş bombalı saldırıda şehit düştü. İzmit'te günlük yayınlanan yerel bir gazetede çaycı olarak görev yapan Körfez Yeniyalı Mahallesi Şahin Sokak'ta oturan Hüseyin Özen'in 3 çocuğundan biri olan Abdulsamet Özen'in ailesine acı haber verildi. Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban aileye acı haberi verirken, üzüntü yaşandı. 4,5 aylık asker olan Abdulsamet Özen'in Hakkari'de 1,5 ay görev yaptıktan sonra birliğine döndüğü öğrenildi.

VATANIMA CANIM FEDA
Körfez Fatih Mahallesi Sümbül Sokak'ta oturan Raşit Yücel'in evine ise Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can giderken, ailesinin evde olmadığı görüldü. Şehidin fabrikada çalışan annesi Şükran Yücel'e ulaşılırken, babasına ise ulaşılamadı. Şehidin annesinin eve getirilmesi için fabrikaya gidildi. Raşit Yücel sosyal paylaşım sitesindeki 26 Kasım tarihli paylaşımında, 'Vatanıma canım feda' yazarak birliğinde çekilmiş fotoğrafı paylaştığı görüldü. İki askerin şehit olması Körfez'de büyük üzüntü yarattı.

ŞEHİDİN DAYISI: EN YÜKSEK MERTEBEYE ULAŞTI
Kayseri'de şehit olan Abdulsamet Özen'in evine bayraklar asılırken, vatandaşlar ve yakınları eve gelerek, ailenin acısına ortak oldu. Şehidin babası Hüseyin Özen gözyaşlarına boğulurken, yakınları tarafından teskin edildi.
Şehidin dayısı Muhammet Küçük, "Daha önce duyardık şimdi yaşıyoruz. Benim de oğlum asker. Yeğenim ile 15 gün önce görüşmüştük. Hakkari'de görev yaptı, görevi bitti ve birliğine geri döndü. Kayseri'ye 12 gün önce geldi. En yüksek mertebeye ulaştı, peygamberimize komşu oldu. Keşke ben de olsam. Çocuğum asker o da Şırnak'a gidecek. Allah'ın takdiri ne ise o olacak. Geride daha çok askerimiz var. Hainlere fırsat vermeyeceğiz" dedi.


(Şehit Er Abdulsamet Özen)
ŞEHİDİN ANNESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Kayseri'de şehit olan diğer asker Raşit Yücel'in Gebze'de bir fabrikada çalışan annesi Şükran Yücel ise işyerinden otomobille alınarak Körfez'de bulunan eve getirildi. Şehidin annesi evin önünde bekleyenleri görünce otomobilde feryat ederek ağladı.
Şükran Yücel, "Oğlumu versinler bana oğlumu. Oğlumu göreceğim oğlumu. Ne olmuş oğluma söyleyin benim" diyerek ağladı.
Sağlık ekibi otomobilde bulunan şehit annesine müdahalede bulunarak, evine götürülmesine yardımcı oldu. Şehidin evinde Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can bulunurken, şehidin TIR sürücü olan babası Ferit Yücel'e ulaşıldı. Macaristan'da bulunan Ferit Yücel'in Körfez'e gelmek üzere yola çıktığı öğrenildi.
Eylül ayında askere giden Raşit Yücel'in arkadaşları evin önüne gelirken, büyük üzüntü yaşadılar.
ŞEHİT ATEŞİ ZONGULDAK EREĞLİ'YE DÜŞTÜ
Komando er 22 yaşındaki Kenan Döngel'in şehit olduğu haberi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'deki baba evini yasa boğdu.
6 aylık asker şehit Kenan Döngel'in, ilçede bir boru fabrikasında işçi olan babası Özcan ve annesi Şehime Döngel'in, 'Oğlunuz yaralı' denilerek Kayseri'ye çağırıldığı öğrenildi. Döngel çiftinin Kayseri'ye hareket etmeleri ardından Kışla Mahallesi Yıldız Sokak'taki evinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı. Kenan Döngel'in kardeşi Mertcan, gözyaşlarına boğuldu. Mertcan'ı yakınları teselli etmeye çalıştı. Rivanur adında bir kardeşi daha olduğu öğrenilen Kenan Döngel'in, Isparta'daki acemi eğitiminden sonra Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini sürdürdüğü belirtildi. Askere gitmeden önce berber dükkanında kalfalık yapan Kenan Döngel'in, özel harekata başvuru işlemleri için çarşı izinine çıktığı öğrenildi. Kenan Döngel'in babasının Sinop, annesinin Zonguldak Ereğlili olduğu, cenazesinin nerede toprağa verileceğinin henüz belirlenmediği bildirildi.

AFYONKARAHİSAR ŞEHİDİNE AĞLIYOR
Şehit olan 13 askerden komando er 20 yaşındaki Kamil Tunç'un acı haberi Afyonkarahisar'ın Hocalar İlçesi'nde oturan ailesine ulaştı.
Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan otobüse bu sabah bombalı araçla düzenlenen saldırıda 13 asker şehit oldu. Şehitlerden komando er Kamil Tunç'un şahadet haberi, Hocalar İlçesi'nde oturan ailesine ulaştı. Şehidin babası inşaat işçisi İsmail Tunç ile annesi Hamiyet Tunç acı haberi aldıktan sonra gözyaşlarına boğuldu.

Şehit Kamil Tunç'un ailenin 2 çocuğundan küçüğü olduğu ve 4 ay önce askerlik görevine başladığı belirtildi. Samsun'da acemi birliğini tamamladıktan sonra Kayseri Komando Tugayı'nda askerlik görevini sürdüren Kamil Tunç'un sözlü olduğu kaydedildi.
Kayseri'deki saldırıda Afyonkarahisarlı iki askerin de yaralandığı ve hastanede tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Yaralı askerlerin Sandıklı İlçesi'nden komando er Kayahan Uluhan ve İscehisar İlçesi'nden Arif Özkara olduğu öğrenildi.

DENİZLİ'DEN ŞEHİT VAR
Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan komando er 20 yaşındaki Hasan İlhan'ın acı haberi Denizli'nin Pamukkkale ilçesindeki baba evine ulaştı.
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, bugün saat 08.45 sıralarında, Kayseri Komando Tugay Komutanlığı'ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne bombalı araçla yapılan saldırıda, 13 asker şehit oldu, 56 asker de yaralandı. Saldırıda şehit olan askerler arasında Denizlili komando er Hasan İlhan'ın da bulunduğu bildirildi. Denizli Vali Yardımcısı Ali Gergibozan, Denizli Garnizon Komutanlığı'ndan görevlilerle birlikte şehit erin Pamukkale ilçesi Hacıkaplanlar Mahallesi, 736/2 Sokak'taki evine gelerek, market işletmecisi olan baba Süleyman İlhan ve ev hanımı anne Hanife İlhan'a şehadet haberini verdi.
Oğullarının şehit düştüğü haberini alan İlhan çifti ile diğer oğulları 19 yaşındaki Fatih İlhan gözyaşlarına boğulup, ağıtlar yaktı. Ailesinin iki çocuğundan büyüğü olan, 8 aylık asker Hasan İlhan'ın elektrik- elektronik teknikeri olduğu öğrenildi. Acı haberin gelmesinin ardından şehidin tek katlı müstakil evine Türk bayrağı asıldı.
Denizli Büyükşehir ve Pamukkale Belediyesi ekipleri de şehidin ailesinin bulunduğu sokağı Türk bayraklarıyla donattı. Şehit erin evi taziye ziyaretine gelenlerle dolup taşarken bir ambulans da evin önünde bekletildi.


OSMANİYELİ ŞEHİT ER 1 AY SONRA TERHİS OLACAKTI
Kayseri'deki bombalı terör saldırısında şehit düşen 23 yaşındaki komando er Mustafa Cihan'ın, Osmaniye'deki baba ocağına acı haber ulaştı.
Sağlık ekipleriyle birlikte Hasanbeyli İlçesi'ne bağlı Karayiğitli Köyü'ndeki şehidin evine giden askeri yetkililer, acı haberi baba Muhterem ve annesi Yasemin ile 15 yaşındaki kardeşi Osman Cihan'a verdi. Fenalaşan Muhterem Cihan, ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Haberi alan şehit yakınları ve vatandaşlar, Türk bayrağı asılıp taziye çadırı kurulan şehit evine geldi. Terhisine 1 ay kalan ve bekar olan şehidin, askere gitmeden önce babası ile birlikte bir marangoz atölyesinde çalıştığı öğrenildi. Şehidin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

TERHİSİNE 23 GÜN KALA ŞEHİT DÜŞTÜ
Kayseri'de hain saldırıda şehit düşen Piyade Komando Er Göksel Mustafa Ağaçyetiştiren'in Kartal'daki baba evine ateş düştü.
Şehidin Atalar Mahallesi'nde sokakta bulunan evine şehadet haberi askeri yetkililerce verildi. Şehit evine Türk bayrakları asılırken, 112 Acil Servis ekipleri hazır bekletildi. Şehit askerin 23 gün sonra terhis olacağı öğrenildi.
Abi Gökhan Ağaçyetiştiren gözyaşlarına boğulurken arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Haberi alan yakınları ve arkadaşları şehit askerin evine gelerek taziyelerde bulundu.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner45