Cumhurbaşkanı Ankara YHT Garı Açılış Töreninde Konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nın açılışında "İdam isteriz" sloganlarına yanıt olarak "İdam inşallah parlementodan bu da geçer. Yakın... Yakın.. Merak etmeyin... Egemenlik milletin olduğuna göre mesele bitmiştir. Batı'nın ne dediği değil milletimin ne dediği önemlidir." dedi.


Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı, Cumhuriyetin ilanının 93. yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla kapılarını açtı. Garın açılışında Erdoğan özetle şöyle konuştu: 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Açıklamalarından Satır Başları
"Ankara Yüksek Hızlı Tren Gar binasının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Başkentimizin sembol eserlerinden biri olacağına inandığım gar binasının ülkemize kazandırılmasında emeği geçen tüm firmaların, yöneticilerini, işçilerini tebrik ediyorum. Bu eser dünyada en başarılı uygulamalarını koyduğumuz kamu özel ortaklığının eseridir. 50 bin kapasiteli, 3 peron, 6 demiryolu ile gerçekten örnek bir eser.
Bize asla eğilmek yakışmaz. Biz kula kul olmadık. Biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda Ruku'da eğiliriz. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 19 yıl 7 ay süre ile bu binayı Ankara Tren Garı işletmesi adı ile onlar işletecek ve sonra TCDD'ye devredecek.
235 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen bu gar ile birlikte YHT merkezinde Ankara'nın yer alma durumu güçlenmiş oluyor. O güzel türküde ne diyor: Gözüm yolda, gönlüm darda, ya kendin gel ya da haber yolla, duyarım yazmışsın iki satır mektup vermişsin trene halimi unutup kara tren gecikir belki hiç gelmez. Bundan sonra kara tren hiç gecikmeyecek merak etmeyin, onun yerine hızlı trenler yer alıyor. Bugün 2 satır mektup yazma.Eskişehir'den Konya Ankara İstanbul'a ulaşıyor. Bizim Rize'ye uğramadı.İnşallah oraya da bir uğrarız. Bursa'yı Yozgat Sivas ve İzmir ile Karaman'ı 2019'a kadar ekliyoruz.
İnşallah bundan sonra da Avrasya Tüneli'ni açacağız. Niye kıskanıyorlar bundan dolayı. Biz de diyoruz ki çalışın koşun sizin de olsun. Niye benim ülkemi karıştırıyorlar. Benim vatandaşımızın verdiği vergi ile alçaklar kansızlar ortaya çıkıyor.
İDAM İSTERİZ ÇAĞRILARINA KESİN CEVAP VERDİ
İşte bundan dolayı, onlar alçak ve kansız. ('idam isteriz' sloganları üzerine) İdam inşallah parlementodan bu da geçer. Yakın... Yakın.. Merak etmeyin... Egemenlik milletin olduğuna göre mesele bitmiştir. Batı'nın ne dediği değil milletimin ne dediği önemlidir.
BUNDAN SONRA KANAL İSTANBUL'U ANACAKLAR
İstanbul Marmaray'ı yaşadı. 3 senede 160 milyon yolcu geçti. Fazlası var, azı yok. Avrasya Tüneli'ni gördük. Avrupa'dan Asya'ya gidiş gelişlerimizi yaptık. Yeni Havalimanımızı 2018 çeyreğinde 5 konsorsiyumla inşallah, herhalde bana böyle söz vermişlerdi, 90 milyon yılda yolcu kapasiteli kısmının açılışını yapacağız. Bu da dünyanın bir numarası oluyor. Muhteşem bir eser ortaya çıkıyor. Neden, Türk milletine bu yakışır. Bunlar Türkiye'nin nasıl sıçradığının göstergesi. 1915 Çanakkale Köprüsü var. İnşallah ihalesi yapılacak. 18 Mart'ta temelini atacağız. Kanal İstanbul var bir de o da apayrı proje. O da Karadeniz'i Marmara'ya bağlayacak. Süveyş, Panama Kanalı'nı konuşurlar. Bundan sonra Kanal İstanbul'u anacaklar. Cumhuriyet tarihindeki en büyük proje olacak. Hazırlıklar sürüyor.
Öleceğiz gideceğiz ya. Derdimiz var derdimiz. Bizim bu millete sevdamız var. Bu eserlerle anılmak istiyoruz. Derdimiz bu. Biz anıt istemiyoruz. Bizi 2 metrelik yere gömsünler yeter. Topraktan geldik toprağa gideceğiz.
LOZAN DEDİM RAHATSIZ OLDULAR
Mesele oraya hazırlanmak. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasını hiçbir güç engellemeyecek. Biz kararlıyız. Sizlerle beraber. Yürüyeceksin, millet yürüyecek ardından. İstiklal harbimiz, Çanakkale Savaşı, sayısız mücadele var ya. Bunların hepsi milletimizin mücadelesidir. Bugün 93. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimiz İstiklal Harbi'nden sonraki yolun adıdır. Türkiye Cumhuriyeti bizim ilk değil son devletimizdir. 100 yıl öncesinin şartlarında razı olduğumuz devletimiz çok önemli bir kazanımımızdır. Misak-ı Milli diyorum ya. Gazi Mustafa Kemal çizmişti. Birilerini rahatsız etmişti. İncele bak. Lozan dedim rahatsız oldular. Neden rahatsız oldunuz. Bu adalar bizimdi. Bizim eserlerimiz var, camilerimiz var. Niye rahatsız oluyorsunuz. Kim imza attıysa sorumludur sorumlu.
BİRİLERİNİN BURADA GÖZÜ VAR
Son 10 yıla gelin 2,5 milyon kilometrekareyi kaybettik. Onlar kalmış olsaydı. 3,5 - 4 milyon kilometrekarelik toprağımız olacaktı. Bu topraklarda yaşıyoruz. Birilerinin buralarda gözü var. PKK'nın hesabı bu değil miydi? Şu anda benim Mehmet'im neyin mücadelesini veriyor. Bu vatan topraklarının korunmasının mücadelesini veriyor. Biz nediyoruz. Tek millet, vatan, bayrak devlet diyoruz. 80 milyonla biz tek milletiz.

FETÖ'DE KALMAYA DEVAM EDERSİNİZ
Bayrağımız şehidimizin kanı, yıldızımız şehidimizin ta kendisi, hilal bağımsızlığımız. Bu toprakların uğrunda ölenler olduğu için vatan oldu. Burada bölücülük yok. Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devlet yok. Neymiş o paralel devlet. FETÖ hadi gel, niye gelemiyorsun, neden çekiniyorsun. Ey tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet. Ben o tabanında kalanlara sesleniyorum. Şöyle ya da böyle yaptınız. Oralarda kalmaya devam ederseniz Hakkı'ın duvarına çatacak, çarpacaksınız. Bölücü Terör Örgütü inine girdik devam ediyoruz. FETÖ'nün de girdik devam ediyoruz. Kimse de kalkıp mağdur edebiyatı yapmasın. Bunlar mağdur değil. Benim şehidim 246 şehit. 2194 gazimiz var. Bunların etrafı yakınları mağdur. Onlar değil mi ki o gece neler yaptılar. Güneydoğu'da Doğu'da şehit olanlar onlar bizim yakınlarımız.

15 TEMMUZ DÖNÜM NOKTASI
Biz bu oyuna gelirsek torunlarımız evlatlarımız bize ne der? Bu oyuna gelmeyeceğiz. Devletlerin milletlerin hayatlarında değişimler yaşanır. İnişler çıkışlar olabilir. Bazı hadiseler bunların dönüm noktalarını oluşturur. 15 Temmuz Türkiye için dönüm noktasıdır.

AŞIK VEYSEL'İ ANKARA'YA ALMADILAR
Suni bir modernleşme projesi içine hapsetmeye çalıştılar. Çağın gereklerine uygun hareket etmekte bir sıkıntımız yok. Biz milletimizi köklerinden koparıp bir elbise giydirme projesine karşı çıkıyoruz. Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimizdir. Son 1 asırdaki en önemli kazanımızdır. Milletimiz yeni rejim için kendi varlığına yönelik saldırılara karşı çıkmıştır. Aşık Veysel Sivas'tan Ankara'ya geldiğinde kıyafetinden dolayı almadılar. Sen çobansın dediler, sazı da devrin müzik projesine uygun olmadığından kırıldı. O Veysel ki şu muhteşem dörtlüğün sahibidir. Aldanma cahilin kuru lafına, kültürsüz insanın külü yalandır, hükmetse dünyanın her tarafına, arzusu hedefi yolu yalandır.

CEHALETE MAHKUM ETMELERİNİ İSTEDİLER
Milletin öz evladı olmayı hakir görenlerin coğrafyamızda olması mümkün mü? Yıllarca bu ülkede kadınımız kızımızla uğraşmadılar mı? Eğitim haklarını elden aldılar. Cehalete mahkum etmek istediler. Bu prangaları biz kırdık. Egemenlik milletindir. Millete hakim olunmaz, efendilik olmaz, hizmetkarlık olur bunu böyle bilin. Kim bu millete hizmet etmişse milletimiz baştacı etmiştir. Menderes, Özal niçin hala saygıyla anılır. Erbakan, Türkeş gibi güzel anılır. Buradaki fark millete hizmet edenle, hakim olmaya çalışanlar arasında farktır. Millet 15 Temmuz'da milletine sahip çıktıysa bunun sebebi bellidir.

EZANDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR
O gece milletimiz kararlı bir duruş sergilemiştir. Darbecilerin ezana, bayrağa, Meclis ve Cumhurbaşkanı Külliyesi gibi sembolik alanlara saldırması bu sebeptendir. Ezandan seladan rahatsız olanlar var. Dün de vardı bugün de var bunu bilin. Onlar da bunun bedelini ödüyorlar. Onların bir hesabı var. Onlar zannediyorlardı ki helikopterler F16'lar her şeydir. Sen İstiklal Marşı'nı bilmiyor musun? Şimdi benim insanım benim milletim benim halkım benim kardeşim gövdesini siper etti mi etti, 16 saatte iş bitti mi bu milletle iftihar edilir. Bu millet zoru kolay kıldı. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yola böyle devam edeceğiz. 2023, 2053 Türkiyesinin yoludur. Asırlık cendereden çıkış yoludur. 15 Temmuz'u ülke içinde ve dışında çok iyi anlatmalıyız.

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TEPESİNE BALYOZ GİBİ İNECEĞİZ
Dostumuzu düşmanımızı da görme imkanını bulduk. Artık bizim için ne diplomasinin sahteliği sahte övgülerin parıltısı bir şey ifade etmiyor. Biz bize yüreğini kimler açıyor bakıyoruz. Irak'ta Suriye'de sıkıntımız mı var, biz çözeceğiz. Terör örgütlerinin tepesine balyoz gibi ineceğiz. AB bize isteklerimizi vermiyor mı kendi işimize bakacağız. Ekonomide bizi zayıflatmaya mı çalışıyorlar hemen yeni pazarlar bakacağız. Hepsinin üzerine milletçe gideceğiz. Artık eski Türkiye yok. Bize çelme takan taş atan eksik olmayacak bu mücadeleyi hedeflerimize kilitlenerek yapacağız. Kazanacaksak, öleceksek adam gibi öleceğiz. Şehitlerimizi rahmetle yaadediyor. Cumhuriyet Bayramı'nımızı tebrik ediyorum. Tüm emeği geçenlerden şahsım milletim adına Allah razı olsun diyorum. İnşallah buradan işletici firmaya bereketli kazançlar diliyorum."

ANKARA YHT GARI'NIN ÖZELLİKLERİ
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'nda 3 peron ve altı demir yolu hattı bulunuyor ve burada ilk etapta günde 50 bin yılda da 15 milyon yolcuya hizmet verilmesi bekleniyor. Yeni Hızlı Tren Garı 194 bin 460 metre kare kapalı alana sahip ve toplam sekiz kattan oluşuyor. Gar, engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde inşa edildi. Garda, çok sayıda restoran, çok sayıda mağaza bulunuyor. Aynı zamanda burada beş yıldızlı bir otel de var. 1250 araçlık kapalı otoparkın bulunduğu garda 400 kişilik konferans salonu da bulunuyor. Hızlı tren garından Ankaray, metro ve başkentraya geçiş yapılabilecek. Yap - işlet - devret modeliyle yapılan hızlı tren garı 17 yıl sonra Devlet Demir Yolları'na devredilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’idam’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’idam’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’idam’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’idam’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ’idam’ açıklaması


  


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.