Cezaevlerinden Kuş Uçmuyor Ama FETÖ'cülerin Notları Uçabiliyormuş!
ANKARA Sincan F Tipi ve İSTANBUL Silivri cezaevlerinde tutuklu bulunan FETÖ'cülerden Ele geçirilen notlarda FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in vaazlarında verdiği mesajları ve gördükleri rüyaları birbirleriyle paylaştıkları tespit edildi. 


15 Temmuz darbe girişiminin "beyin takımının da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bine yakın Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu, tutuklanarak Sincan F Tipi Cezaevi'ne gönderildi. Sincan Cezaevi Tabur Komutanlığı'nın FETÖ zanlılarının koğuşlarına yaptığı baskınlarda; krokiler, kaçış planları, şifreli notlar, koğuş ve havalandırma planlarının ele geçirildiği öğrenildi. FETÖ üyelerinin kâğıttan uçaklara ya da pet şişenin içerisine koydukları şifreli notları da havalandırmadan koğuşlara fırlatırken yakalandığı belirtildi.
ÇATIDA PUSULA NÖBETİ
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cülerin örgüt içi haberleşmesini önlemek için önlemler aldı. Talimat almaya alışkın olan  bir kısım yöneticiler, kendi akılları dışında Başsavcılık talimatıyla cezaevi yönetimi, koğuşların ortak çıkış noktası olan havalandırma boşluğunun üzerine mecburi emir karşısında  tel örgü çektirdi. Cezaevi çatısındaki nöbetçi sayısı artırıldı. Haberleşme pusulalarının tel örgülere takıldığı ve bunların tek tek tutanak altına alınarak yasal işlem yapıldığı idda edildi ama doğruluğu henüz kanıtlanmadı.SAYIN BAKAN, SAYIN CEZA TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRÜ SİZLEREDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR
- Amerika'dan Cezaevlerine;'Dişinizi Sıkın,Bayramlıklarınızı Hazırlayın.'Mesajı Nasıl Gelebiliyor?

AA'nın haberine göre Antalya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan iş adamı Sabri Akbaş, cezaevinde tutuklu bulunan örgüt üyelerinin koğuşta "Bayramlıklarınızı hazırlayın Amerika'dan mesaj geldi, dişinizi sıkın, bayrama bayramlıklarınızı hazırlayın" şeklinde konuştuklarını söyledi.
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" ve "terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamasıyla tutuklu yargılanan Sabri Akbaş, Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesine dilekçe göndererek, Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak istediğini belirtti.
Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesi, dilekçe doğrultusunda Akbaş'ı dinledi. Akbaş, aynı davada tutuksuz yargılanan bazı örgüt üyelerinin, FETÖ ve kendileri aleyhine ifade vermemesi yönünde baskısına maruz kaldığını iddia etti. U.B. adlı zanlının kendisinden "Market işi, kuyum işi için bir araya geliyorduk." şeklinde ifade vermesini istediğini aktaran Akbaş, bu şekilde konuştuğu takdirde her ikisinin de zarar görmeyeceği konusunda kendisine baskı yaptığını öne sürdü.
Duruşmaya çıkmak için beklediği sırada da tutuksuz yargılanan bazı sanıkların yanına gelerek, "Hem bu dünyanı hem ahiretini yakma." gibi sözler sarf ettiğini vurgulayan Akbaş, ifadesini değiştirmesi yönünde baskı gördüğünü savundu. Cezaevinde kaldığı koğuşta örgüt üyeliğinden yargılanan rütbeli polisler olduğuna da dikkati çeken Akbaş, şunları kaydetti: "Bana koğuşta farklı gözle bakıyorlar. Ben yokken hakkımda 'hain' diye bahsediliyor, itirafçı olduğum konuşuluyor. Yanlarına gittiğimde bir şey konuşmuyorlar, gündelik konulara dönüyorlar. İlk ifademin doğru olduğuna ilişkin dilekçe göndermek istedim. Dilekçeleri koğuşta bir kişi topluyor. Hatta şöyle oluyor, dilekçeler televizyonun önünde sabaha kadar duruyor, isteyen gidip dilekçeleri okuyor, sabahleyin koğuş mümessili dilekçeleri toptan gardiyana veriyor, yani kimin ne yazdığını koğuştaki herkes biliyor. Dilekçe yazmış olsaydım, tutukluluğum devam ederse koğuştaki durumum daha da zor olacaktı, bu yüzden dilekçeyi yazamadım."
'BAYRAMLIKLARINI HAZIRLAYIN' MESAJI
Akbaş, dilekçesini hastalığı nedeniyle gittiği revirde mahkemeye ve cezaevi savcısına ulaştırma şansı bulduğunu anlattı. Cezaevinde örgüt üyeleri arasında bazı konuşmalar geçtiğini de belirten Akbaş, şu ifadeleri kullandı: "Koğuşta 15-20 gün önce 'Bayramlıklarınızı hazırlayın Amerika'dan mesaj geldi, dişinizi sıkın, bayrama bayramlıklarınızı hazırlayın.' diye konuştular. İçeride herkesin bir umuda ihtiyacı var o umudu herkes yayıyor ve kendilerini diri tutmaya çalışıyorlar."
Akbaş, kendisi ve eşinin örgüt tarafından tehdit edildiğini ileri sürerek, koruma talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanmak istemesi, savunması, cezaevinden gönderdiği dilekçenin içeriği, tutuklulukta geçirdiği süre ve mevcut delil durumunu dikkate alarak sanık Sabri Akbaş'ı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.


PEYGAMBER GELECEK' DENİLİYOR
Ele geçirilen notlarda, darbecilerin ve FETÖ'cülerin itirafçı olmamaları, örgüt içerisinde herhangi bir çözülme yaşanmaması, sabretmeleri istendi. FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'in vaazlarında verdiği mesajları ve gördükleri rüyaları birbirleriyle paylaştıkları tespit edildi. Notlarda, "Peygamber Efendimiz ziyaretimize gelecek" denildiği de öğrenildi. Darbeci Akın Öztürk, İlhan Talu, Mehmet Partigöç, Muharrem Köse ile Mehmet Dişli'nin de aralarında bulunduğu tutukluların çamaşırlarını kendilerinin yıkadığı belirtildi. Cezaevi yönetimi sıcak su sağlıyor, sanıklar leğen ve deterjanı kantinden satın alıyor.
CEZA TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE TAŞRA TEŞKİLATLARI TAMAMEN LAĞVEDİLİP,  YENİDEN KURULMALIDIR
Ankara'daki Sincan F Tipi Cezaevindeki, tutukluların gruplar halinde ortak kullandıkları havalandırma alanlarının sabahtan akşam gün batımına kadar açık olduğundan yakınılan raporda, bu alanların öğleden önce ve öğleden sonra ikişer saat açık tutulmasıyla yetinilmesi ve bunun için tüzük değişikliği yapılması istendi.
Raporda, cezaevinde askeri personelin yaptıkları aramalarda, örgüt mensuplarının; isyan, kargaşa, rehin alma, yangın, firar ve firara teşebbüs faaliyetleri yönünde planlama yaptıklarını gösteren not ve krokiler bulunduğu belirtildi. Kapasitesinin iki katına yakın tutuklu ve hükümlünün cezaevinde bulunduğuna dikkat çekilen raporda personel sayısının az olduğu da vurgulandıktan sonra özetle şu tespitler yer aldı:
 FETÖ / PDY terör örgütü mensupları özellikle Kasım 2016 ayına dikkat çekerek bu ay içerisinde toplu tahliyelerin olacağı, haksız tutuklamalardan dolayı birçok tazminat kazanacakları yönünde haberleşerek birbirlerine moral vermektedirler. Bu suretle kendi içlerinde birlik ve beraberliği koruma, bu sayede çözülme ve itirafçıları engelleme gayretleri içerisindedirler.
 Birbirleriyle açık ve kodlu haberleşme teknikleri geliştirerek jandarma ve cezaevi personeli hakkında bilgi toplama içerisinde oldukları değerlendirilmektedir.
 Aramalarda ele geçirilen not kağıtlarında, cezaevleri blok krokileri ve elektrik tesisat krokisinin çizilerek meydana gelebilecek olaylarda kullanılmak üzere birbirleriyle paylaşma gayreti içerisinde oldukları belirlenmiştir.
 Özellikle jandarma personelinin hangi kulelerde hangi saatler arasında nöbet tuttukları ve il jandarma komutanlığımızca kurulan hava savunma sistemlerinin yerini tespit etme gayretindedirler.
 Sık sık hastaneye çıkma bahanesiyle kendilerini hastaneye sevk ettirerek ring araçlarında ve hastane mahkum koğuşlarında bir araya gelmek suretiyle yüz yüze haberleşme gayreti içerisinde oldukları ve isyan, kargaşa, rehin alma, yangın, firar, firara teşebbüs etme faaliyetleri yönünde planlama yaptıkları değerlendirilmektedir.
CEZAEVLERİ FETÖCÜ'LER İÇİN SEFA-EVLERİMİDİR ÇÖZEMEDİK
Tutukluların dışarıdan birbirlerini tanıdıkları ve havalandırmalarda bu yolla kolaylıkla haberleşebildikleri belirtilen raporda; notlarda yer alan şifrelere yer verildi. Çözümü için bilirkişiye göndereceği şifrelerden bazıları şöyle: 
 Mercedes içinde bir zat 
 Ejderhanın başı Toros 
 Hamza, eksikleri ve T.'leri yapın. Ordu, burada 
 Mavi otağ Ankara (Hamza ve Halit) (Dumanlıtaş) 
 14'ünde 14'lü Tğm. Üstü çizilme 
 Bir zat: Sıkıntılar içeridekilerle dışarıdakiler eşitlenince bitecek 
 Yemek ısmarlama: Doğru yoldasınız 
 Ömer / sıkıntılı süreç ne zaman / sabır yakında 2-3 kişi / defter kapama 
 Tunus / Fas 
 Eş - Efe / Başka biri eşi merak etme. O Efe ile birlikte. 
 Nezaret - Ağ! Askerler, sadrazam, padişah, çıkış 
 Aykut - Emir komuta, şehadet, imparator ve hediye alma 
 C'ye süreçle ilgili suç günah? C'de 1 yok ama kaderde hapisli 
 Uğur - Sol göğüs parlama. Çok yoğun 
 Uğur - Şehitler toplanın cenk başlıyor 
 C - H.A.'yı kandırdılar 
 Toros- Secde ve kıble yanlış 
 C - Cok yorgun ve beyaz peştamal 
 İncir x 2 ve pis havasını temizleyin 
 Toros- 2 defa korumalık 
 Ö.F.N - Ölmedim daha yapılacak işler var 
 İ.Ç - Annesi, hesap sorulacaklar var 
 Ünal - Ziyaret


TAHLİYELER ENDİŞEYİ ARTIRIYOR; ,İKTİDAR ACABA NE KADAR MUKTEDİR?

Kamuoyunda tahliyesiyle infiale neden olan FETÖ’cü Ömer Faruk Kavurmacı yurt dışına mı kaçtı?
İstanbul Büyükşehir Belediyi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı geçtiğimiz haftalarda tahliye edilmişti. Özel hastaneden aldığı raporla serbest kalan Kavurmacı’nın tahliyesi kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.
Dün sosyal medyada yer alan bir haberde ise Kavurmacı’nın yurt dışına kaçtığı iddia edildi. CNN Türk ise bu iddiayı haberleştirerek internet sitesinden yayınladı.

kav1

Haber bir süre sonra siteden kaldırıldı.

kav2İddianın sosyal medyada bugün de haberlerin yer almasının ardından gazeteci Ahmet Ay Twitter hesabından iddialar üzerine konuştuğu yetkililerin iddiaları doğruladığını paylaştı.

kav3
MAPUSHANE ŞEBEKLERİNE  DE SIRA GELİYOR
FETÖ'nün İstanbul Teknik Üniversitesi'ndeki (İTÜ) akademik yapılanmasına ilişkin 22'si tutuklu 35 sanığın FETÖ üyeliği suçundan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında, Abdulkerim Saraçoğlu, Ertan Öznergiz, İbrahim Aydın, Selçuk Aktürk ve Suat Demir, yurtdışına çıkış yasağı ve her hafta pazar günü imza vermeleri şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.
17 sanığın tutukluluk halinin, Abdullah Arslan, Yusuf Volkan Aydoğdu ve Şüheda Yetim hakkmdaki yakalama kararının devamına karar verildi. Mahkeme, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanıkların, 'şifreli haberleşme' ihtimali nedeniyle cezaevindeki mektup, faks gibi haberleşme araçlarını kullanımının 679 sayılı KHK'nın 6. maddesi gereğince 3 ay süreyle kısıtlanmasına karar verdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca 7'si doçent, 16'sı araştırma görevlisi, 12'si memur olmak üzere toplam 22'si tutuklu 3'ü firari 35 şüpheli hakkında, FETÖ üyeliği suçunan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.Habertürk'ün haberine göre iddianamede,28 sanığın örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu, 3 şüphelinin etkin pişmanlıktan yararlanarak ByLock programını kimin aracılığıyla indirdiklerini anlattığı kaydedildi.

BİR KISIM MAPUSHANE ŞEBEKLERİ SUÇSUZLUĞU İSPAT EDİLECEK OLANLARA İFTİRA ATMAK YERİNE İHANETE YARDAKÇILIĞI BIRAKMALIDIR, AKSİ DURUMDA BİR ÇOK İTİRAFÇI, MAPUSHANE ŞEBEKLERİNİN ESKİ KAYITLARINI ÇIKARACAKTIR.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.