10 Ekim Ankara Saldırısı'nın Öcü mü Alındı?
Şemdinli ilçesindeki Durak Jandarma Karakoluna PKK mensupları tarafından dün düzenlenen bombalı saldırıda 6'sı asker 11 kişi şehit olmuştu.
Bölücü terör örgütü, aşiret liderlerinin devlete bağlılığını bildireceği günün sabahında yeni bir katliama imza attı.

Kahpe pkk’lı teröristler, ilçe merkezine 20 km mesafedeki Durak Karakolu bölgesinde bulunan ve kimlik kontrolünün yapıldığı jandarma kontrol noktasına saat 09.45 civarında 5 ton patlayıcı yüklü kamyonetle saldırdı. Vahşi saldırıda 10 asker şehit oldu, 8 vatandaş da hayatını kaybetti. Tüm Türkiye’yi sarsan terör saldırısında 11’i asker 27 kişi de yaralandı. Bu arada saldırının yöntemi de belirlendi. Teröristler önce, Durak Karakolu yol denetim ve arama-kontrol noktasına bir kamyonetle hızla yaklaştı. Bunu fark eden askerler, “dur” ihtarında bulundu, terörist durmayınca araca ateş etti. Askerlerin dikkatini dağıtmak için çevrede bulunan teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Canlı bombanın bulunduğu kamyonet ise karakola girmeye çalıştı ve nizamiye girişinde infilak ettirildi. Terör saldırısı jandarmanın yolda bulunan kontrol noktasına yapıldı, ancak bu noktanın hemen arkasında ise piyade birliklerinin kontrolündeki Durak Karakolu yer alıyordu. Patlama sonucu yolda yaklaşık 10-15 metre çapında ve 6 metre derinliğinde bir çukur oluştu. Karakolun nizamiyesinde de ağır hasar meydana geldi. Saldırı sırasında yolda minibüs bekleyen vatandaşların da olduğu öğrenildi. Emniyet güçleri, askerî birlik ve sağlık ekipleri, yaralılar için seferber oldu. Helikopterlerle çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtilirken, can kaybının artmasından endişe ediliyor. Bu arada patlamada bir düğün konvoyunun kıl payı kurtulduğu öğrenildi. Patlama yerine 300 metre mesafede duran konvoy, gelini alamadan geri döndü.
RTÜK, karakola yönelik terör saldırıyla ilgili, Başbakanlığın yazısı ile geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu. Yasağın, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, yaralılar ve hayatını kaybedenlere ait görüntü ve görselleri kapsadığı kaydedildi. Şehit askerler Uzman Jandarma Çavuş Mustafa Dobur, Piyade Sözleşmeli Er Hasan Aydoğdu, Piyade Sözleşmeli Er Özkan Altınok, Jandarma Er Eyüp Hacioğlu için Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni yapıldı.

                                         ONGUNHABER.COM SORUYOR:

                   10 EKİM ANKARA GARI SALDIRISI'NIN ÖCÜ MÜ ALINDI?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, askeri erkan ve kurum amirlerinin katıldığı uğurlama töreni, şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasıyla başladı. Ardından Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın yaptığı duanın ardından şehitlerin naaşları uçakla memleketlerine uğurlandı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU VAN'DA
Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki hain saldırıda şehit olan askerler için Van’da uğurlama töreni yapılıyor. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Şemdinli ilçesindeki Durak Jandarma Karakoluna PKK mensupları tarafından dün düzenlenen bombalı saldırıda 10’u asker 18 kişi şehit olmuştu. Şehit askerler Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Dobur, Piyade Sözleşmeli Er Hasan Aydoğdu, Piyade Sözleşmeli Er Özkan Altınok, Jandarma Er Eyüp Hacioğlu için Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni yapılıyor. Şehitlerin naaşları ambulanslarla tören alanına getirilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da törene katıldı.
6 ASKER DAHA MEMLEKERLERİNE UĞURLANDI!
Şemdinli ilçesindeki Durak Jandarma Karakoluna PKK mensupları tarafından dün düzenlenen intihar saldırısında 10’u asker 15 kişi hayatını kaybetmişti. Şehit askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Ertan Bayraktar, Jandarma Uzman Çavuş Bayram Aksu, Jandarma Onbaşı Evren Kara, Jandarma Er Erkan Özdemir, Jandarma Er Latif Aşıkmuşlu ve Piyade Asteğmen Ömer Baydilli için de Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni yapılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, askeri erkan ve kurum amirlerinin katıldığı uğurlama töreni, şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasıyla başladı. 

                 AZİZ ŞEHİTLERİMİZ MAKÂMI-MAHMÛD'A KOMŞU OLUN...
Şehit Jandarma Komando er Eyüp HACIOĞLU
Şehit Jandarma Komando er Eyüp Hacıoğlu'nun acı haberi köyde oturan, ailesine bildirildi. Çiftçilik yapan baba Nihan Hacıoğlu ile yakınları sinir krizleri geçirdi. Bekar olduğu bildirilen Eyüp Hacıoğlu'nun cenazesini teslim almak üzere bir grup yakınının Şemdinli'ye hareket ettiği bildirildi.
SON PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLADI
Şemdinli'de teröristlerin yol kontrolü sırasında patlattıkları bombayla şehit olan 21 yaşındaki Eyüp Hacıoğlu'nun son paylaşımı yürekleri dağladı.
Jandarma Komando er Eyüp Hacıoğlu'nun Facebook sayfasındaki son sözleri, “Ne kimseye muhtaç olduk, ne de kimseye minnet ettik. Anamızın duasıyla geldik, hocanın selasıyla gideriz” olduğu görüldü.

ADIYAMAN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin jandarma kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden Jandarma Uzman Çavuş 28 yaşındaki Hasan Aydoğdu'nun acı haberi, memleketi Adıyaman’da yaşayan ailesini yasa boğdu.
 
Şehit J. Uzm. Çvş. Hasan AYDOĞDU
Şemdinli’de, bugün PKK’lı teröristlerce Durak Jandarma Kontrol Noktası’na bombalı araçla düzenlenen ve 10 askerin şehit olduğu, 8 de sivil vatandaşın yaşamını yitirdiği saldırıda Jandarma Uzman Çavuş Hasan Aydoğdu da şehit düştü. Uzman Çavuş Aydoğdu’nun şehadet haberi, Vali Yardımcısı Onur Kökçü ve askeri yetkiler tarafından Sümerevler Mahallesi’nde yaşayan babası Hacı Yusuf Aydoğdu’ya verildi. Acı haberi alan şehidin annesi Fatma Aydoğdu fenalık geçirirken, kardeşleri eve gelen askerlere sarılıp Türk bayraklarını öperek gözyaşı döktü. Acılı anneye sağlık görevlileri tarafından müdahale edilirken, yasa boğulan ailenin oturduğu eve Türk bayrakları asıldı.
DÜĞÜN HAZIRLIKLARI YAPIYORDU
5 çocuklu ailenin ikinci büyük çocuğu olan şehit Uzman Çavuş Aydoğdu’nun, babası Hacı Yusuf Aydoğdu’nun yaşadığı 2 katlı binanın en üst katını hazırlayıp kısa süre sonra nişanlısı evlenerek burada oturmayı planladıkları belirtildi. Şehit Uzman Çavuş Aydoğdu’nun cenazesi, yarın memleketi Adıyaman’da toprağa verilecek.
ANDIRIN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin jandarma kontrol noktasına bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda şehit olan 10 asker arasında yer alan Jandarma Uzman Çavuş 33 yaşındaki Mustafa Dobur’un Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.
Şehit Uzman Jandarma IV.Kad.Çvş Mustafa DOBUR 
Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Dobur’un acı haberi, ilçeye bağlı Darıovası Mahallesi’nde oturan ailesine Andırın Kaymakamlığı’na vekalet eden Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan ve askeri yetkililer tarafından verildi. Haberi Nuri ve Elife Dobur, gözyaşlarına boğuldu. Acı haberi duyan şehidin yakınları ve komşularının akın ettiği eve Türk bayrakları asıldı.
Hasibe Dobur ile evli olan şehit Mustafa Dobur’un 4 yaşında Ceylin isimli kız babası olduğu ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde 12 yıldır görev yaptığı belirtildi.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Dobur’un cenazesi, yarın Andırın’da düzenlenecek törenle toprağa verilecek.
ŞEMDİNLİ ŞEHİDİ 2 UZMAN ÇAVUŞUN ATEŞİ SAMSUN’A DÜŞTÜ
HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’nın bomba yüklü araçla Jandarma Yol Kontrol Noktası’na düzenlediği saldırıda şehit olan 10 asker arasında Samsunlu uzman çavuşlar 25 yaşındaki Bayram Aksu ile Ercan Bayraktar’ın da bulunduğu haberi ailelerine ulaştı.
 
Şehit J.Uzm. Çvş. Ercan BAYRAKTAR 
Şehit uzman çavuşlardan Bayram Aksu’nun annesi Ünzile ve babası Dursun Aksu’nun Yakakent İlçesi Mutaflı Mahallesi’nde yaşadıkları belirtildi. Şehit Uzman Çavuş Bayram Aksu’nun eşinin ise İstanbul’da olduğu kaydedildi.
Şehit J. Uzm. Çvş. Bayram AKSU
Samsunlu diğer şehit uzman çavuş Ercan Bayraktar’ın da Atakum İlçesi’nden olduğu ve ailesinin İstanbul’da oturduğu belirtildi. Şehit uzman çavuş Bayraktar’ın, Atakum İlçesi’ndeki yakınları da haberi alınca üzüntülerini dile getirdi.
ACI HABERİ KOMŞULARDAN ÖĞRENDİ
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin jandarma kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden 23 yaşındaki er Özkan Altınok’un acı haberi, Adana’daki yakınlarını yasa boğdu.
Şehit Piyade Er Özkan ALTINOK
Nişanlı olan er Özkan Altınok’un şehit düştüğü haberini, şehirlerarası otobüs şoförü olan baba Celal Altınok’a oturduğu Adana’nın Yüreğir İlçesi Dadaloğlu Mahallesi’ndeki evine gelen askeri yetkililerden öğrenen komşuları telefonla bildirdi. Baba Celal Altınok’un Adana’ya döndüğü belirtilirken, şehidin annesi Ayten Çalışkan’ın Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’nde yaşadığı öğrenildi.
ŞANLIURFA’DA YAŞAYAN ANNESİ FENALIK GEÇİRDİ
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin jandarma kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Özkan Altınok’un acı haberi, Şanlıurfa’da Devteşti Mahallesi’nde oturan annesi Ayten Çalışkan’a da verildi. Şehit oğlunun babası Celal Altınok ile ayrı yaşayan Ayten Çalışkan, askeri yetkililerin verdiği acı haberle fenalık geçirdi. Çalışkan’a sağlık görevlileri tarafından ambulansta müdahale edildi. Çalışkan, yarın toprağa verilecek oğlunun cenaze törenine katılmak üzere Adana’ya gitti.
TERHİSİNE 6 AY KALMIŞTI
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Durak 2.Hudud Bölüğü önündeki Kontrol Noktası’nda PKK’lı teröristler tarafından bombalı araçla gerçekleştirilen saldarısında şehit olan Elazığlı Asteğmen Ömer Baydilli’nin baba evine ateş düştü. Şehit Asteğmen Baydilli’nin terhisine 6 ay kaldığı öğrenildi.
Şemdinli’deki bombalı saldırıda şehit 10 askerden biri olan Asteğmen Ömer Baydilli’nin Elazığ’ın Doğukent mahallesi 57. sokakta bulunan baba evi bayraklarla donatıldı.
 
Şehit Asteğmen Ömer BAYDİLLİ
Şehidin ailesinin yaz aylarında kullandığı evlerine Ak Parti İstanbul milletvekili Mustafa Ataş, Elazığ milletvekili Tahir Öztürfk, Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak şehidin babası Sami Baydilli’ye taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin dedesi Hamdi Polat, torunu ile dün telefonla görüştüğünü belirterek, “Dün telefonla aradı, konuştuk iyi olduğunu söyledi. Bugün bu haberi aldık” dedi.
26 yaşındaki şehit Asteğmen Ömer Baydilli’nin cenazesi yarın İstanbul’a gönderilecek. Baydilli’nin, öğlen namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Edirnekapı Şehitliği’nde toprağa verileceği öğrenildi.
Fırat Üniversitesi iktisadi ve idari bilimler mezunu ve bekar olan şehit Baydilli’nin anne ve babasının İstanbul’da kaldığı, yaz aylarında memleketleri Elazığ’a geldikleri belirtilirken, terhisine de 6 ay kaldığı öğrenildi.
TERHİSİNE 1 AY KALAN ONBAŞI  ŞEHİT OLDU! 
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bombalı araçla düzenlenen hain saldırıda şehit olan Onbaşı Evren Kara'nın Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Killik Mahallesi'ndeki baba ocağına ateş düştü. Şehit Kara'nın terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi. 
Şehit J. Onbaşı  Evren KARA
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında şehit olan 23 yaşındaki Onbaşı Evren Kara'nın acı haberi, Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Killik Mahallesi'ndeki baba ocağına ulaştı. Acı haber aileye Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin ve beraberindekiler tarafından verildi. Acı haberi alan anne Mendua Kara ve baba Galip Kara gözyaşlarına hakim olamadı. 3 kardeşi olduğu belirtilen şehit Onbaşı Evren Kara'nın terhisine 1 ay kaldığı öğrenildi.
ŞEHİT ATEŞİ DÜZCE’YE DE DÜŞTÜ
Düzce’ye bir kez daha şehit ateşi düştü. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden gelen acı haber Düzce’yi de yaktı. Yığılca’nın Aydınyayla Köyü’nden 96 doğumlu Erkan Özdemir, şehit oldu. 09 Ekim 2016 Pazar 20:29Bu haber 21169 kez okundu. 0 0 Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Durak Jandarma Karakolu önünde kontrolü yapılan bomba yüklü aracın PKK'lı teröristlerce patlatılması sonucu meydana gelen saldırıda şehit olan 10 asker arasında Düzce’nin Yığılca ilçesinden Erkan Özdemir’in de bulunduğu öğrenildi.
Şehit J. Eri Erkan ÖZDEMİR
Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü üyelerince bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 askerin şehit olduğu, 8 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 10 asker ile 16 sivilin de yaralandığı açıklanmıştı. Türkiye’yi yasa boğan hain saldırıda Yığılca’nın Aydınyayla Köyü’nde 1996 yılında doğan Erkan Özdemir, vatani görevi esnasında PKK’lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda şehit oldu.Acı haberin ardından aslen Yığılcalı olan ancak Balıkesir’de ikamet eden şehit ailesinin memleketlerine doğru yola çıktığı öğrenildi. Yığılca Belediyesi, şehit evine taziye çadırlarını kurarak cenaze töreni için gerekli hazırlıklara başladı. Şehidimizin naaşının memleketine ne zaman ulaşacağı ise henüz bilinmiyor.

2 YILLIK ÖĞRETMEN DE SALDIRIDA ÖLDÜ

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, PKK’lı teröristlerin jandarma kontrol noktasına bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda yaşamını yitiren 8 sivil arasında 24 yaşındaki öğretmen Oğuz Uysal da var. Şemdinli’nin Korgan Köyü Akbal Mezrası’nda yaşayan Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Uysal, 2 yıl önce öğretmen olarak atandı. Yüksekova Esendere Beldesi’nde öğretmenlik yapan Uysal, bugün görev yerine dönerken, PKK’nın bombalı saldırısında hayatını kaybetti. Oğuz Uysal’ın 12 kardeşten 4’üncüsü olduğu belirtildi.
MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ 3 ÇOCUK BABASIYDI
Saldırıda hayatını kaybeden minibüs sürücüsü 30 yaşındaki Bahri Fırat ise 3 çocuk babasıydı. Bahri Fırat, bu sabah saatlerinde Şemdinli’den yolcularını aldıktan sonra Yüksekova’ya gitmek üzere duraktan ayrıldı. Yaklaşık 20 kilometre gidebilen Fırat da diğerleri gibi kimlik kontrolu sırasında beklerken meydana gelen patlamada ağır yaralandı. Fırat kaldırıldığı Şemdinli Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Şehit askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Ertan Bayraktar, Jandarma Uzman Çavuş Bayram Aksu, Jandarma Onbaşı Evren Kara, Jandarma Er Erkan Özdemir, Jandarma Er Latif Aşıkmuşlu ve Piyade Asteğmen Ömer Baydilli için Van Jandarma Filo Komutanlığında uğurlama töreni yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van Valisi İbrahim Taşyapan, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, askeri erkan ve kurum amirlerinin katıldığı uğurlama töreni, şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasıyla başladı. Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın yaptığı duanın ardından şehitlerin naaşları uçakla memleketlerine uğurlandı.
BİR ŞEHİT'DE DİYARBAKIR SİLVAN'DAN

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin kırsal kesiminde arama tarama faaliyeti yapan askerlere PKK'lı teröristler roketatarla ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.
Silvan ilçesi kırsal kesimindeki Kazan Dağı bölgesinde operasyon hazırlığı yapan askeri time bugün öğleden sonra bir grup PKK'lı terörist tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıkarken, açılan ilk ateşle birlikte 6 asker yaralandı. 
Diyarbakır'da hastaneye kaldırılmak istenen yaralı askerlerden biri yolda şehit oldu. Yaralı 5 asker ise helikopterle Diyarbakır'daki hastanelere sevkedildi.
Kazan Dağı bölgesinde bulunan PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan hava destekli operasyon sürüyor.

Şemdinli şehitleri uğurlandı
Şemdinli şehitleri uğurlandı
Şemdinli şehitleri uğurlandı
Şemdinli şehitleri uğurlandı
Şemdinli şehitleri uğurlandı
Şemdinli şehitleri son yolculuklarına uğurlandı
Şemdinli şehitleri son yolculuklarına uğurlandı
Şemdinli şehitleri son yolculuklarına uğurlandı
Şemdinli şehitleri son yolculuklarına uğurlandı
                           
                                  ONGUNHABER.COM SORUYOR

            10 EKİM ANKARA GARI SALDIRISI'NIN ÖCÜ MÜ ALINDI?


 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner38