FETÖ İle Böyle mi Mücadele Ediyorsunuz Efendiler !

Paralel Yapıların Cirit attığı söylenilen kadrolaşma biçimi ile gündeme gelen Şırnak Üniversitesi’nde, 20 yıl boyunca FETÖ kurumlarında çalışan bir öğretim görevlisinin, hakkındaki örgüt davasına rağmen göreve devam ettiği ortaya çıktı. FETÖ sanığının soruşturmada inkar ettiği suçlar, açılan dava dosyasında belgeleriyle ortaya çıktı.

FETÖ ile ilişkisi sabit olan, ancak Süleymancılar tarikatına sızarak kendini gizlemeye çalışan, Şırnak’ta ‘FETÖ’nün mahrem imamı’ olarak tanınan Bedirhan Önem hâlâ görevde. 15 Temmuz ABD-FETÖ darbe girişiminin ardından Fetullah Gülen’in ‘Renklenin’ talimatı ile diğer tarikatların içine sızan FETÖ’cüler kendilerini koruyarak devlet içindeki konumlarını korumaya çalışıyorlar. FETÖ’ün mahrem imamı olarak bilinen Şırnak Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Bedirhan Önem’in de bunlardan biri olduğu öne sürülüyor. Şırnak Üniversitesi’ndeki görevine 25 Şubat 2015’te başlayan Bedirhan Önem’in FETÖ ile olan 17 yıllık geçmişine dikkat çekiliyor. Zaman gazetesi ile Sızıntı dergisine üye olan Önem, çocuklarını FETÖ kolejlerinde okutmuş, 2016 yılının Temmuz ayına kadar örgütün bankası olan Bank Asya’daki hesabına para transferleri yapmış ve himmet paraları ödemiş.

ÖNCE AÇIĞA ALINDI EMNİYETE, ADLİYEYE VE MİT'E RAĞMEN GÖZLERDEN UZAK TUTULDU

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Bedirhan Önem’in, göstermelik bir ‘idari soruşturma’ ile bir süre açığa alınarak gözlerden uzak tutulduğuna, daha sonra tekrar göreve başlatıldığına dikkat çekiliyor. “FETÖ’nün terör örgütü olduğunu idrak edemedim” diye kendisini savunan ve Süleymancı olduğunu iddia eden Önem’in verdiği beyanlar araştırılmadan, üniversitenin yürüttüğü soruşturma kapatıldı. Ancak daha sonra Önem’le ilgili belge ve bilgiler Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi, Önem hakkında iddianame hazırlandı. Şırnak’taki FETÖ yapılanması ile mücadele eden devlet görevlilerinin girişimleri sayesinde Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde toplanan deliller ışığında Bedirhan Önem hakkında FETÖ üyesi olmak suçundan dava açıldı. FETÖ’cülerin, içine sızdıkları Süleymancılar tarikatı aracılığıyla davaya müdahale etmeye çalıştıkları, emniyet istihbaratının da bundan haberdar olduğu iddia edildi.

BUYRUN BELGELER AŞAĞIDA (SAVCILIKLAR İNCELESİN)

Öğretim Elemanı Sınav Sonuçlar

 27 Ocak 2015, Salı

                                                                                          T.C.

                                                                ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

                                                REKTÖRLÜK DIŞ İLİŞKİLER UZMAN KADROSU GİRİŞ SINAVI

S.N.

ADI-SOYADI

ALES

%30

Lisans Puanı

%30

YDS

%10

Giriş Sınavı Notu

%30

TOPLAM

1.

Bedirhan ÖNEM

75,69

22,707

68,03

20,41

85,00

8,5

80,00

24

75,617

2.

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

20 YIL FETÖ’DE ÇALIŞTI NASIL GÖRMEDİNİZ? GÖRESİNİZ Mİ GELMEDİ?

Aydınlık’ın edindiği bilgiye göre Bedirhan Önem, 1995 yılında Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 2015 yılının Şubat ayına kadar FETÖ’nün dershanelerinde, kolejlerinde çalıştı. 1995 yılında öğretmenler sınavsız, kurayla atanmasına rağmen Bedirhan Önem devlet okullarına başvurmadı, örgütün kurumlarında çalışmayı tercih etti. Bedirhan Önem’in Şırnak Üniversitesi’ne akademik personel olarak alınmadan önce çalıştığı tüm kurumlar FETÖ bağlantısı nedeniyle KHK ile kapatıldı.

İçinde Resmi Devlet Kurumları Olmak Üzere Aşağıdaki Kurumlarda Görev yapan Mahrem İmamın Görev yapmasını Sağlayan Devlet Görevlileri Neden YARGILANMIYOR?

İşte Mahrem İmam'ın Görev Yaptığı Resmi ve Özel Eğitim Kurumları

Ufuk Özel Eğitim İşletmesi, Ufuk Özel Eğitim Öğretim İşletmesi, Mernuş Özel Eğitim Öğretim (İşyeri no: 1008816),

Mernuş Özel Eğitim Öğretim (İşyeri no: 1014973), Özel Sabah Eğitim Hizmetleri (İşyeri no: 1010063),

Özel Sabah Eğitim Hizmetleri (İşyeri no: 1073769),

Çukurova Lisesi

Koza Özel Eğitim Hizmetleri, Erkam Özel Öğretim.

09/1995 -08/1999             : Özel Yıldırım Han Lisesi (Mersin)   (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu)  İngilizce Zümre Başkanı

09/1999 – 02/2000            : Askerlik

03/2000 – 08/2004           : Işık Dershanesi (Mersin)   (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu)

09/2004 — 08/2007         : Özel Sabah Dershanesi (Konya)  (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu)

09/2007 — 08/2008         : Özel Çukurova Lisesi    (Adana)  (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu)

09/2008 — 08 /2009        : Özel Bahar İlköğretim ( Tarsus ) (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu) 

2009 – 2010                     : Taşucu Meslek Yüksekokulu (Selçuk Üniversitesi Konya)

2011 – 2013                     :  Özel Yıldırım Han Lisesi (Mersin)   (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu) 

2013 – 2015                     : Özel Güzide Hanım İlköğretim Okulu Elazığ  (KHK ile kapatılan FETÖ kurumu)

LİSTE HALİNDE BAKILACAK OLURSA

YALAN İFADE SÜLEYMANCILAR DA SES ÇIKARMIYORLAR,ALIŞVERİŞ HARİKA!...

Aydınlık'ın haberinde belirttiği bir belgede de Bedirhan Önem, 6 Ağustos 2016’da Şırnak Üniversitesi’ne verdiği ifadede kurumlarda çalışmasını şöyle anlatıyor: “1995 yılında üniversiteyi bitirmemle birlikte Milli Eğitim’e bağlı okullarda çalışmaya başladım. Babam felç geçirdiğinden dolayı mecburiyet dolayısıyla özel okullarda öğretmenlik yapmaya başladım. 2008 yılında ilişiğimi kestim. Sonra üç yıl işsiz gezdim. 2011 yılında sözleşmeli öğretmenlik yapmam için davet edildim ve başladım. 2014 Aralık ayında sözleşmemi bitirdim.” Ancak Önem’in yalan beyan verdiği anlaşılıyor. Zira Önem, Şırnak Üniversitesi’ne başladığı 2015 Şubat ayına kadar, Elazığ’da bulunan ve bir FETÖ kurumu olan Güzide Hanım Koleji’nde çalışmış. Önem bu ifadesinde FETÖ’yle ilgisi olmadığını, Süleymancı olduğunu iddia ediyor: “Zaten bu öğretmenlik esnasında benim için müntesip yani başka bir cemaat (Süleyman Hilmi Tunahan) mensubu kavramını kullanıyorlardı.”

2015 YILI SONLARINA KADAR FETÖ GAZETELERİNE  VE DERGİLERİNE ABONE

Önem ifadesinde, FETÖ’nün basın organları olan Zaman Gazetesi ve Sızıntı dergisine devlet tarafından el konulana kadar üyeliği bulunmasına rağmen, verdiği ifadede 2005 yılında aboneliğini bitirdiğini söylüyor. FETÖ okullarında çalıştığı dönemi kastederek “Öğretmen olarak çalışırken mecburi aboneliğim vardı, 2005 yılında aboneliğimi bitirdim” diyor. İfade çelişkili. FETÖ kurumlarında çalışırken aboneliğinin ‘mecburi’ olduğunu söylüyor. Oysa SGK kayıtlarına göre Önem, 2015 yılı Şubat ayına kadar FETÖ kurumlarında çalıştı.

BANK ASYA’DAKİ PARA TRANSFERLERİ BELGELENDİ SİZ HALA UYUYUN

Önem, üniversiteye verdiği ifadesinde Bank Asya’da hesabının olup olmadığına ve aktif olarak kullanıp kullanmadığına yönelik soruya şu yanıtı verdi: “Maaş hesabım vardı, daha sonra kredi kartı kullandım, Nisan 2016 yılında kartımı da iptal ederek hesabımı tamamen kapattım.” Başsavcılıkta yürütülen soruşturma ve MASAK incelemeleri sonucu ortaya çıkarılan, Önem’in Bank Asya’daki para transferleri, bu konuda da yalan söylediğini gösterdi: Önem, Şırnak Üniversitesi’nde çalıştığı dönem boyunca maaş aldığı İş Bankası hesabından Bank Asya’daki kendi hesabına ve aktif FETÖ üyelerine 15 Temmuz 2016’ya kadar para transferleri yapmayı devam etti. Söz konusu para transferlerinin ‘himmet parası’ olarak değerlendirildiği öğrenildi.

EŞYALARINI DA FETÖ'YE SİGORTALATMIŞ

Dava dosyasındaki diğer bilgilere göre Önem, eşya sigortasını bile FETÖ’cü şirkete yaptırmış. Önem’in devlet tarafından el konulan Işık Sigorta’da 24 Aralık 2014 ve 24 Aralık 2015 tarihleri arasında -yani bu şirket FETÖ’nün kontrolü altındayken- 24 bin 500 TL tutarında ‘eşyam güvencede’ sigortası yaptırdığı görülüyor.

TELEFON KAYITLARI BAŞKASININ ÜZERİNE EMNİYET BUNU YEDİMİ?

Emniyet kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Bedirhan Önem’in çok sayıda telefonu ve başkasının üzerine aldığı hatları var. Önem, FETÖ’nün iletişim programları olarak kullandığı Kakaotalk, Signal, Evernote ve Coverme adlı programları, başkaları üzerine aldığı diğer telefon ve hatlar üzerinden kullanmış.

KOMŞUSUNA GÖRE SÜLEYMANCILARA KATILIP KURTULDU

Şırnak Üniversitesi’nde görev yapan ve darbe girişiminden sonra ihraç edilen öğretim görevlisi G.K. “Bedirhan Önem üniversitenin lojmanlarında 14. blokta benim komşumdu” dedi. Önem’in, darbe girişiminden sonra Süleymancıların içine girdiği için işlediği bütün suçlara rağmen görevde kaldığını, kendisinin ise sırf çocuğunu Yağmur Koleji’ne gönderdiği için ihraç edildiğini belirten G.K., şöyle konuştu: “Göreve başladığı 2015’ten beri her sabah kapısında o günün Zaman Gazetesi bulunurdu. Sızıntı dergisi de gelirdi. Bedirhan Önem’in eşi Neslihan Önem ise evime geldiğinde bir keresinde eşi Bedirhan Önem ile abiler aracılığıyla evlendirildiğini, katalog evliliği yaptığını laf arasında anlattı. Bedirhan Önem’in Fetullah Gülen’e medyada yapılan hakaretlere karşı çok içerlediğini, hakaretleri duyunca televizyonu kapatıp hakaret edenlere saatlerce küfür ettiğini ve o gün çok sinirli olduğunu, kendisinin de eşi olarak bu durumdan çok etkilendiğini, Bedirhan Önem’in böyle durumlarda öfke nöbetleri geçirdiğini söyledi. “Bedirhan Önem darbe girişiminden sonra Süleymancıların içine girdiği için işlediği bütün suçlara rağmen görevde kaldı ama ben çocuğumu Yağmur Koleji’ne gönderdiğim için ihraç edildim, maaşımdan oldum. Bugün Bedirhan Önem’in FETÖ’cü olduğunu bilmeyen yok ama Üniversite’nin Personel Daire Başkanı Osman Köse başta olmak üzere onu koruyanlar var. “Bedirhan Önem hakkında dava açıldığını bilmiyordum, yeni öğrendim. Ben de gidip bu kişinin FETÖ’yle bağıyla ilgili bildiğimi ve gördüklerimi anlatacağım.”

BANK ASYA HESABINI 17/25 ARALIK’TAN SONRA DA AKTİF OLARAK KULLANMIŞ!..

Bedirhan Önem 17/25 Aralık’tan sonra da Bank Asya hesabını aktif olarak kullanmış,göz göre göre YÖK; MİT, EMNİYET, SAVCILIKLAR VE TEFTİŞ KURULLARINDAN SAKLAMIŞ MI DİYELİM ŞİMDİ İYİDE BU KURUMLAR ÇOKOPRENS ALMAYA MI GİTMİŞLER?

ÜNİVERSİTE, ÖNEM’İN BANK ASYA HESAPLARINI VE ÇOCUĞUNUN FETÖ OKULLARINDA OKUDUĞUNU BİLMESİNE RAĞMEN ÖNEM’İ TEKRAR GÖREVİNE İADE ETMİŞ!..

YÖK tarafından Üniversitelere gönderilen FETÖ listelerinde adı bulunduğu için Şırnak Üniversitesi tarafından Önem’in savunması alınmış. Önem savunmasında da Bank Asya hesabının bulunduğunu, çocuğunun FETÖ’ye ait okullarda okuduğunu belirtmiş. Üniversite tarafından 8 ay açığa alınmış fakat tekrar görevine başlatılarak tüm hakları iade edilmiş.

BEDİRHAN ÖNEM HAKKINDA ŞIRNAK 3. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE DAVA AÇILMIŞ!.. (DEMEKKİ HALEN HUKUKU ÜSTÜN TUTAN SAVCI VE HAKİMLER VAR)

Şırnak Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma sonucunda FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmaktan dolayı Önem hakkında hazırlanan iddianamenin kabul edildiği ve Şırnak 3. Ağır Ceza Mahkemesinde davanın görüleceği bildirildi.

BEDİRHAN ÖNEM HALA AKTİF OLARAK ÜNİVERSİTEDEKİ GÖREVİNE DEVAM EDİYOR!..

Şırnak Üniversitesi akademisyenleri Önem ile ilgili gelişmelerden dolayı çok rahatsız. Bize iletilen bilgilere göre bazı akademisyenler;

‘’Bu nasıl FETÖ mücadelesi? Hayatını FETÖ’ye hizmetle geçirmiş, çocuklarını FETÖ okullarında okutmuş, Bank Asya’da açtığı hesabı aktif olarak kullanmış ve tüm Şırnak’ta FETÖ’nün İl İmamı olarak herkes tarafından tanınan bu şahıs hala nasıl görevde kalabilir? ‘’ ifadeleriyle Rektör ve YÖK’ü FETÖ mücadelesini sulandırmakla ve mücadele etmemekle suçluyorlar.

BİR BAŞKA SKANDAL ARŞİVİMİZDEN ÇIKTI

15 Temmuz hain darbe girişimine sosyal medya hesabından destek veren, darbecilere karşı sokağa çıkma çağrılarını “şuursuzluk” olarak niteleyen Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Nurullah Aktaş’ın görevine devam ettiği, üstelik terfi ettirilerek Dekan Yardımcısı yapıldığı ortaya çıktı.

Silopi’de müftülük yaparken Şırnak Üniversitesi Genel Sekreterliği’ne kadar yükseltilen Mehmet Nurullah Aktaş, skandal paylaşımlarının ardından Batman Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne tayin olmuştu. Aktaş, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Facebook sayfasından, “Tüm üniversite personelimizin ve kıymetli öğrencilerimin dikkatine. Şu anda ülkemizde ilk defa kutlu bir ihtilal olmaktadır. Sokağa dökülme, meydanlara çıkma gibi insanlarımızın canını, malını tehlikeye atacak bir takım şuursuz telkinlerde ve tavsiyelerde bulunulmuştur. Biz ulemalar ve devletimizin yanında olanlar olarak herkesin itidalli olmasında, sakin olmasında fayda görüyoruz. Şüphesiz ki yüce Allah şerleri hayr eyler, zannetmeyin ki gayr eyler. Sayın Rektör hocamızın da tavsiyesi bu yöndedir. Allah rızası için itidalli olalım. Bu bir şey değildir, sonu hayırlarla doludur, bunun idrakinde olarak davranalım” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Davut KARA 2 yıl önce

yazıklar olsun